Zvolte si svou budoucnost. Pozvánka k volbám do Evropského parlamentu:

Když oznámil svoji kandidaturu do Evropského parlamentu jako „spitzenkandidát“ za evropské socialisty, bylo jasné, že tentokrát míří nejvýš. A že nic jiného než pozice předsedy Evropské komise mu stačit nebude.

Ve středeční noční předvolební debatě šestice celoevropských volebních lídrů dokázal, že je na tento post připraven a je schopen se o něj i tvrdě poprat. V předvolebním souboji přenášeném televizemi po celé Evropské unii, včetně Česka, byl Timmermans jednoznačně nejlepší. A to přesto, že ani zbylá pětice, včetně českého europoslance ODS Jana Zahradila, nebyla vůbec špatná.

Varování zemím Visegrádu

Timmermansova síla vynikla nejvíce ve srovnání s jeho největším soupeřem, šéfem evropských lidovců Manfredem Weberem. Ten vedle něho působil jako zmatený úředník. Timmermans si nebral servítky, a to ani vůči zemím Visegrádu.

Varoval je, že pokud budou dál ignorovat v otázce migrace solidaritu, tak „dříve či později budou muset být obnoveny hranice“. Socialistům a tím i Timmermansovi pomáhá, že se ve volbách hlasuje i v Británii. K hlasům frakce se připočítají i tamní labouristé. A pokud na svoji stranu získá po volbách i Zelené, pak může o post šéfa Bruselu úspěšně usilovat.