Ve čtvrtek 5. srpna zahraje v Maškarním sále laureát soutěže Pražské jaro 2006 violoncellista Tomáš Jamník. Společnost mu na pódiu bude dělat korejská klavíristka Hyejin Kim. „Oba mladí umělci se velice dobře znají, vystoupení je jakýmsi opakováním jejich galakoncertu v Soulu,“ připomněl dramaturg festivalu Lubomír Herza.

Na českokrumlovském koncertě umělci představí výběr skladeb od klasicismu až po současnost. Ceny vstupenek se pohybují od 430 do 490 korun.

Řada komorních koncertů bude pokračovat i následující večer. Zahraje Talichův komorní orchestr, jako sólista se představí klavírista Pavel Kašpar. „Studoval v Mnichově a poměrně dlouho byl českému publiku neznámý. Nyní jej ale oceňují po celé Evropě,“ zdůraznil Herza. Kašparovo umění si budou moci návštěvníci vychutnat v sólovém partu Mozartova 13. klavírního koncertu.

Festival také každoročně představuje jednu zemi. Letos mohou návštěvníci zavítat do Mexika, a to v sobotu od 20 hodin. Na zájemce budou v Pivovarské zahradě čekat nejrůznější pochutiny z mexické kuchyně. „Kromě gastronomie poznáme také charakteristické tance a folklor,“ doplnil Herza. Během večera vystoupí kapela Mariachi Azteca de Praga a taneční skupina Dvorana. Vstupné je 990 korun.

Vstupenky na jednotlivé koncerty je možné zarezervovat na internetových stránkách festivalu, nebo zakoupit v krumlovském a budějovickém infocentru.