„Pokud vše vyjde, tak se v Erbovním sále horšovskotýnského zámku v listopadu setkáme s představiteli filmu Páni kluci. Také si připomeneme tvůrce oblíbených českých filmových pohádek S čerty nejsou žerty a Tři oříšky pro Popelku,“ uvedl programový ředitel Michal Šašek.

Rekvizity ze Tří oříšků pro Popelku

„Na vlastní oči uvidíte i originální kostýmy a rekvizity z druhé jmenované pohádky, neboť v rámci připomenutí osmdesáti let od vzniku Barrandova budete mít možnost zhlédnout atraktivní výstavu, která vznikla u příležitosti oslav na Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech,“ dodal.

Velký blondýn s černou botou?

V září organizátoři rovněž potvrdí, zda hlavní zahraniční hvězdou bude francouzský herec Pierre Richard, známý pro své roztržité komediální role z filmů jako Velký blondýn s černou botou, Hořčice mi stoupá do nosu, Kopyto, Otec & otec či Uprchlíci.

Dobrodružná hra Pevnost Týn

Šašek poznamenává, že v minulém roce vzbudila největší zájem dobrodružná hra Pevnost Týn, připomínající oblíbenou televizní soutěž Pevnost Boyard, a proto nebude chybět ani letos. „Dále je připraveno povídání o přírodě s Jakubem Vágnerem, roadshow plzeňské Techmanie, ale i koleje s drezínou na neopakovatelném a originálním místě,“ dodal programový ředitel festivalu, na který v minulém roce zavítalo více než šest tisíc návštěvníků.

Připraveny jsou i zajímavé české i zahraniční filmy, které budou promítány nejen v horšovskotýnském kině, ale i v novém kině na zámku.