Pane Veselý, kterou hudební legendu jste viděl poprvé na vlastní oči?
Já jsem jich viděl několik. První, kterou jsem skutečně viděl hrát naživo, byla skupina Nazareth v roce 1984 na Maltě. Byli jsme tenkrát na dovolené s CKM a hned, jak jsem objevil, že se koncert koná, zbláznil jsem turistickou skupinu přátel i s mou manželkou a šli jsme na koncert. Bylo to fakt pěkné.

Z kategorie jakých snů je koncert na Řípu, který jste vymyslel?
Tak to nevím, jak bych vysvětlil, asi takový únik od reality a každodenních starostí. Koneckonců, rockovou muziku kapel jako Nazareth či Black Sabbath, které Ozzy Osbourne spoluzakládal a kde zpíval, mám rád od 15 let.

VLADIMÍR VESELÝ vpravo s promotérem Stevem Weltmanem z Londýna.

V září 2008 jste přivezl skupinu Nazareth do Roudnice. Jak se vám to podařilo? Jak se to dělá?
Je to tím, že jsem vždycky držel na tento region. Nikdy mě nelákalo jít bydlet do Prahy nebo jiných metropolí. Vím, že je výsadou, aby se koncerty velikosti Řípfestu odehrávaly v Praze. Ale mně se podařilo přesvědčit agenty a manažery pro Roudnici a pak vznikla myšlenka Řípfest.
Koncert Nazareth se tenkrát fakt povedl a na manažery tento region a úpatí Řípu dost zapůsobil. Koneckonců, v Anglii je zvykem, že dost koncertů pořádají mimo Londýn v menších městech. Třeba v Torquay (jihozápad Anglie), kde jsem už pár koncertů viděl. A u nás to beru tak, že to je v případě Roudnice stejné.

Kdo z Řípfestu je vaším favoritem?
Samozřejmě Ozzy Osbourne a pak Ken Hensley, exzpěvák skupiny Uriah Heep.

Musel jste hudbě někdy něco obětovat? A stálo to zato?
To bezpochyby. Akci tohoto měřítka musíte obětovat všechno! Ale když to dobře dopadne – stojí to zato!

Vydal jste se na koncert někdy třeba do Budapešti? Za bolševiků jsem tam viděl Motörhead i Jethro Tull… a asi na to nikdy nezapomenu.
Samozřejmě jsem lítal na koncerty do Maďarska, tenkrát ještě za 740,- Kčs. Byl jsem třeba na Jethro Tull nebo na Bruce Springsteenovi. Myslím, že v letech 1983 - 84…

Jak vzpomínáte na černé burzy desek za bolševiků? Nebo jste měl jiné „kanály“, jak se k hudbě dostat?
Já jsem na černé burzy nechodil. Opravdu jsem měl jiné „kanály“ - tenkrát fungovala Labsko-Oderská plavba a mí kamarádi na lodích z Hamburku mi vozili úplně nové LP. A my si je pak přehrávali na sobotních diskotékách.
S touto hudbou jsem tenkrát po roce 1986 zorganizoval diskoték hned několik (a měly úspěch – pozn. autora).

Tři sta Kčs za LP bývalo hodně peněz. Přesto, pořídil jste si už tenkrát slušnou sbírku desek legend?
Pamatuji si, že LP stávalo v SRN 22 marek. Měl jsem slušnou sbírku, mám ji dodnes. Mám všechny LP, které vyšly od Beatles, Led Zeppelin, Pink Floyd, Jethro Tull, Deep Purple, Black Sabbath, Nazareth, Uriah Heep. Prostě hlavně britskou klasiku.

Řípfest vypukne za týden. Už pomalu začínáte chystat další velkou akci na rok 2011? Bude přeci série Řípfestů pokračovat, ne?

Vše je zatím v přípravách, takže se k tomu nemohu vyjádřit. Určitě to základní zůstane, ale snad by měly vystoupit doposud hrající legendy.

Před rokem po koncertě Nazareth a Kena Henslyho v Bílině se hovořilo o tom, že se pod Řípem odehraje Ozzfest, festival Ozzy Osbourna. Proč je to nakonec Řípfest?
To určitě nebylo ve spojení s naší myšlenkou, protože my jsme od začátku brali, že Říp je pro nás – i s velkou úctou k vystupujícím legendám – opravdu posvátná hora.

Která písnička z nové Ozzyho desky vás baví nejvíce a proč? A na který jeho starší hit se těšíte živě?
Já mám od Ozzyho rád staré hity jako je Iron Man nebo Paranoid. Ale i jeho nová deska je velice dobrá.

Prozraďte, jaké mají rockové hvězdy mířící za týden pod Říp požadavky? Třeba takový Ozzy Osbourne?
Sám Ozzy Osbourne – tím že je v plné kondici a ve svém seniorském věku – se stává absolutním vegetariánem. Tomu je také podřízena veškerá strava při koncertě. Dokonce ani nevyžaduje kapku nějakého alkoholu. Spíše vše postavené na ovocné bázi.

Řípfest jistě bude mít i velké pódium. Kdy jej začnete stavět?

Jedná se o přípravy obrovského rozměru, pódium bude stavěné podle stejných požadavků a rozměrů, jako se staví jen pro obrovské kapely např. Pink Floyd či Rolling Stones, včetně mamutích televizí po stranách. Je to připravované tak, že se diváci ocitnou na obrovském koncertu. Pódium se začne stavět tuto neděli. Začínají přípravy celkové logistiky kolem Řípu. Bude to opravdu akce na mezinárodní úrovni, zastřešena profesionály ze zahraničí i od nás.

Novinky Řípfestu 2010: Výhodné vstupné, parkování, kemp, trička…

Řípfest – Legends of Rock, sobota 28. srpna 10, Rovné u Řípu, Krabčice

Kdo: Ozzy Osbourne, Korn, Nazareth, Ken Hensley and Live Fire…

Novinky: triko s logem Řípfest á 250 Kč. Je limitovaný počet, posílejte rezervace na marke@swc.me. Rez. trika k vyzvednutí do 19.30

Výhody VIP lístků: oddělený vstup do VIP zóny, blízké VIP parkoviště zdarma, ve VIP zóně - triko s logem Řípfest + nové Ozzyho CD Scream zdarma, místo blíže pódiu, lístky do VIP zóny na www.ticketstream.cz

Vstupenky do Gold a Silver zóny: Ticketportal, Ticketpro, Ticketstream, Eventim, Čedok, Infocentrum a knihovna Roudnice, KD Mělník, KD Mladá Boleslav, KD Neratovice

AKCE na vstupenky na webech:
2 vstupenky + 1 zdarma
3 vstupenky + 2 zdarma
4 vstupenky + 3 zdarma

Pá – Ne, parkoviště a stan. městečko