„Dlouho jsme se Žalmanem hledali místo, kde si můžeme zahrát společně se svými kamarády. Když jsme přijeli do Kyjova, tak na nás dýchlo nádherné prostředí letního kina. Také město k nám vyšlo maximálně vstříc. Jsme tady už téměř doma,“ zdůvodnil organizátor František Linhárek, proč si vybrali k vystupování kyjovské letní kino.

Na festival chodívají tisíce návštěvníků, letos bylo ale špatné počasí

Žalmanův Kyjov se pravidelně těší vysoké návštěvnosti. Jak uvedl Linhárek, poslechnout folk si přichází do letního kina až tři tisíce lidí. Letos ale podle něj poznamenalo návštěvnost deštivé a chladné počasí. „Naši posluchači z celé republiky se ráno podívají na oblohu, a když je škaredě, tak nikam nejdou. Je to sázka do loterie. Přitom letos je akce krásně obsazená. Žalman tady slaví narozeniny,“ posteskl si Linhárek. Jak dodal, letošní ročník byl tak zaměřený na ty, s kterými Žalman hrával v mládí.

Krásná děvčata, dobrá muzika a víno, pochvaloval si Žalman Lohonka

Také oslavenec si prostředí a atmosféru kyjovského letního kina chválil. „Hraje se mi tady moc dobře. Jsme v Kyjove jako doma. Jezdíme na jižní Moravu moc rádi. Máme tady spoustu kamarádů. Krásná děvčata, dobrá muzika a víno. Tak potom jsem nejezděte,“ řekl pro Hodonínský deník Rovnost Žalman.

Společně s ním vystoupil v Kyjově i Petr Bende s cimbálovou muzikou Grajcar, Old Boys Poutníci, vítězové letošního Folkového kvítku, Nezmaři a Bokomara s Naďou Urbánkovou.