Mediální skupina A11 vstupuje prostřednictvím multiplexu 23 Českých Radiokomunikací do celoplošného pozemního vysílání. Nový televizní program A11 bude vycházet z více než desetileté tradice Regionální televize CZ.

Televize zapojí i umělou inteligenci

V návaznosti na Regionální televizi ponechává A11 pravidelné regionální zpravodajství ze všech koutů České republiky. Reportáže, pozvánky, recenze a aktuality z měst a obcí se chystá televize servírovat nejen v hlavní třicetiminutové zpravodajské relaci, ale i během celého dne.

Roald Dahl při autogramiádě v roce 1988.
Škrty v dětských knihách? Úpravami prošla Babička drsňačka i Honzíkova cesta

„I když dá naše televize velmi ráda prostor nováčkům nebo méně okoukaným tvářím, jako je Jan Januš, Tomáš Zemánek či Jitka Kačánová, můžete se samozřejmě těšit i na tváře velmi známé,“ píše se na webu nové televizní stanice, která slibuje celovečerní filmy, zahraniční seriály, úspěšné pořady i vlastní tvorbu, například talkshow s Jaroslavem Duškem nebo publicistický pořad s Josefem Klímou, který se zaměřil na zločiny 90. let 20. století. Jako první televize v Česku počítá se zapojením umělé inteligence do programové struktury, zpravodajství, ale i uvádění zpráv pomocí avatarů.

Televize A11 nabídne i avatary v roli moderátorů:

Zdroj: Youtube

Důraz na regionální zpravodajství

Regionální programové schéma vzniká v kooperaci s redakcemi novin Náš REGION, které vycházejí zdarma po celé České republice. „Jsem ráda, že i v rámci nové programové struktury bude kladen důraz na regionální zpravodajství,“ prohlásila ředitelka televize A11 Eva Stejskalová.

Stanice A11 bude vysílat z nových prostor Košířské brány v Praze, kde mají sídlo i redakce printových titulů společnosti.

Jak novou stanici naladíte

A11 je celoplošná televize, kterou naladíte zdarma přes anténu. Je dostupná i přes všechny velké operátory a poskytovatele kabelové televize kromě O2 TV, která o zařazení stanice jedná.