O ceny se utká rekordních jedenáct snímků. Jsou mezi nimi mj. na tři Oscary nominovaný anidok Utéct režiséra Jonase Pohera Rasmussena, film Michaely Pavlátové Moje slunce Mad, japonský snímek Kojiho Yamamury Mnoho severů a vizuální opus Mamoru Hosody Belle. Izraelský režisér Ari Folman nabídne animované drama Kde je Anna Franková? V soutěži videoklipů potkáme například Eltona Johna, Epoque Quartet i Tomahawk, zkrátka od popu a klasiky až po punk a rock.

Cenu za celoživotní přínos animovanému filmu převezme střihačka Jiřina Pěčová, jež spolupracovala s režiséry Genem Deitchem, Pavlem Koutským, Václavem Bedřichem nebo nedávno zemřelou Vlastou Pospíšilovou. Za zmínku stojí určitě Maxipes Fík, Fimfárum, Broučci, Žofka a její dobrodružství nebo Velká sýrová loupež.

Ukrajinská animace

Doprovodný filmový program se bude věnovat současné autorské ukrajinské animaci a populárnímu programu pro děti včetně dílen. Tam si děti pod vedením lektorů mohou opět vytvořit vlastní animovaný film, popřípadě vyzkoušet práci zvukového mistra. Festival nabídne také prostor pro prezentaci a hraní soutěžních her a pro projekty virtuální reality, ty najdeme tradičně v Game zóně. Chybět nebudou ani výstavy, koncerty a loutkové divadlo.

Sekce Narozen v Liberci připomene osobnost Vlasty Buriana a jeho málo známou stopu ve filmu animovaném, plus jediný dabingový počin jeho kariéry.