Svobodná matka a úspěšná majitelka biokavárny Helena hodlá se synkem strávit advent na horách, aby nemusela řešit citové problémy. Díky hře osudu se ale ocitá na vysokohorské chatě ve společnosti drsného horala provozujícího adrenalinové sporty, jenž tu žije s malou dcerkou a živelným bratrem. Když se do hor vydají i Helenini rodiče, je nabíledni, že o klidném adventu si může žena nechat jen zdát.

Z natáčení filmu Chyby: režisér Jan Prušinovský a herečka Pavla Gajdošíková.
Chyby. Režisér Prušinovský natáčí v Berouně nový film

Ve filmu si zahrál hrdinčina otce hereččin skutečný táta Bolek Polívka, v dalších rolích figurují Martin Dejdar, Marek Němec, Jana Krausová, Marek Taclík nebo Jana Preissová, která se na plátna vrací po 40 letech. „Je to taková starostlivá babička a je mi docela podobná. Natáčeli jsme na horách a v zimě, ale musím přiznat, že ve filmu se neposadím ani na saně,“ říká o natáčení Jana Preissová. Bolek Polívka, který ztvárnil jejího manžela, kvituje, že se před kamerou potkal s dcerou. „Paradoxem ale je, že ve filmu o sobě víc mluvíme a píšeme si, než že bychom se osobně viděli,“ dodává k tomu.

Zdroj: Youtube

„Najít herce, kterým by diváci věřili, že jsou drsní horalové a přitom uvnitř citliví a taky trochu sexy, je nelehké. Stejně jako potkat takové chlapíky v reálném životě. Ale podařilo se - Martinovi s Markem postavy skvěle sedly. Navíc oba umějí lyžovat, jezdit na snowboardu a ovládat skútr,“ chválí herce režisérka.

Film Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka
Aristokratka bude ozdravnou podívanou, říká Jiří Vejdělek