V časosběrném dokumentu zachytila Třeštíková život Anny od konce syrových devadesátých let do současnosti, v kulisách nočních pražských ulic i veřejných záchodků.

„Do Perlovky na kšefty jsem se dostala čirou náhodou. S manželem jsem se rozcházela a zašla jsem si na kafe. Tam jsem se seznámila s jednou paní, daly jsme si panáka, a ona mi řekla, že si chodí přivydělávat. Zeptala se, jestli bych nechtěla zůstat s ní… Tak jsem tam začala chodit,“ přibližuje hrdinka svou změnu existence v necelých 46 letech.

Film Anny
Prostitutka Anny z dílny Heleny Třeštíkové vyhrála festival v Mnichově

Motivací prý byla kromě jiného možnost přilepšit na Vánoce vnoučatům. Nezůstalo jen u toho. Anny spolupracuje se společností Rozkoš bez rizika, která prostitutkám na ulici pomáhá a hraje s nimi originální divadelní hry, v nichž nachází svůj další talent.

Absolutní realistka 

„Ona nikdy nic nevzdává. Vždycky se dokáže o sebe postarat, najít si práci. Ví, že je v nejnižší vrstvě společnosti, ale nefňuká. Je to absolutní realistka. Té touhy najít cestu a dostat se z problému si velmi cením,“ říká Helena Třeštíková o Anny, která navzdory okolnostem neztrácí lidskou důstojnost, humor a víru ve štěstí.

Světovou premiéru měl film už na podzim 2020 na jednom z největších a nejprestižnějších festivalů dokumentárních filmů IDFA v Amsterdamu, na konci března navíc získal Speciální cenu poroty na filmovém festivalu v Sofii, na festivalu dokumentů v Mnichově dokonce vyhrál hlavní cenu.

Zdroj: Youtube