Dvě projekce se uskuteční v Divadle za plotem v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích, oznámil v pátek manažer společnosti Bontonfilm Lukáš Vedral.

„Diváci, kteří si chtějí speciální atmosféru užít, mají možnost v pátek a sobotu 23. a 24. ledna vždy od 19 hodin. Vstupenky se budou prodávat přímo na místě. Divadlo za plotem, kde je i kinosál, je zhruba 100 metrů vlevo od hlavního vchodu léčebny," uvedl Vedral.

V hlavních rolích snímku se představí Kate Beckinsaleová, Jim Sturgess, Ben Kingsley a Michael Caine. Jedním z překvapení příběhu je zjištění, že není úplně jasné, kdo je v ústavu vlastně šílenec a kdo lékař.

Drastické metody

Film vznikl podle Poeovy povídky Metoda doktora Téra a profesora Péra; od narození tohoto zakladatele detektivního žánru a mistra napětí a hrůzy uplyne 19. ledna 206 let.

„Drastické metody, které ve filmu uvidíte, jsou z velké části založeny na skutečných případech z psychiatrických léčeben před jedním a půl stoletím. S pacienty se tehdy zacházelo velmi brutálně. Ale přitom se upřímně věřilo, že jsou léčeni," popsal v distribučních materiálech Michael Caine.

Podle Bena Kingsleyho jde o jeden z nejpozoruhod­nějších pohledů za zdi psychiatrického ústavu od Formanova Přeletu nad kukaččím hnízdem. „Je to výjimečný, divoký a vášnivý obraz tohoto světa," dodal tento držitel Oscara, kterého získal v roce 1983 za ztvárnění titulní role v americkém filmu Gándhí.