Hollywoodská hvězda Brad Pitt se vrací na plátno v odzbrojující roli nájemného zabijáka, který by rád dělal svou práci mírumilovně. Jenže - smůla se mu lepí na paty. Sebevražedný poslíček, svatba, která skončí přestřelkou, ďábelská jízda hodně neklidným vlakem… Beruška vyhlíží se svým ošoupaným plátěným kloboučkem slovy černého cestujícícího jako „typickej bílej bezdomovec“, vždycky se ale najde někdo nebo něco, co v něm probudí zabijácký instinkt.

Ilustrační snímek
Stovky filmů i seriálů. Do Česka dorazila streamovací služba Disney+

Na plátně teče krev, diváci se ale smějí. Předlohou ke scénáři byla kniha japonského autora Kotara Isaky Maria Beetle a adaptaci natočil režisér Deadpoolu 2 David Leitch. Což věstí jediné: čeká nás pěkně černá akční komedie. S rolí pro herce, který má tenhle žánr rád – a Brad Pitt si Berušku užívá vrchovatě.

Naposled jsme oscarového herce mohli vidět ve sci-fi Ad Astra a retrosnímku Tenkrát v Hollywoodu. Jestli bude Bullet Train zábava podobná té, kterou točí hercův oblíbený režisér Quentin Tarantino, uvidíme v srpnu, kdy komedie vstoupí do kin. Jméno hlavního protagonisty, jenž si scénáře vybírá uvážlivě, je jistým příslibem. Původně měla hrát v Bullet Train i Lady Gaga, nakonec se ale její role ujala Sandra Bullocková.

Zdroj: Youtube

Zatím nabízí tvůrci ochutnávku v podobě traileru, jenž neukazuje mnoho. A tak alespoň prozraďme, že konec trati je pouze začátkem divoké jízdy napříč dnešním moderním Japonskem a zní tu mimo jiné Medley Funky.

Film bude uveden do českých kin 4. srpna 2022.