Romantický muzikál líčí příběh úspěšného stand-up komika a jeho ženy, operní zpěvačky, jejichž životem a slavnou kariérou otřese narození dcery, dívky se zvláštním nadáním. Autory scénáře i písní jsou bratři Ron a Russell Maelovi, zakladatelé art-rockové kapely Sparks (1971).

Detektivní série z pensylvánského městečka, jež je čerstvě k vidění na HBO GO, je silným soupeřem vězeňského tria z Dannemore.
Seriálové tipy: Sexem k útěku, Kate Winslet s pistolí a vzpomínka na křehkou Amy

Mnoho scén se natáčelo v Bruselu a Bruggách, produkce byla několikrát stopnuta kvůli pandemii, teď se jeho tvůrci těší na diváky. Stejně tak herci. „Karanténa byla mimořádným zážitkem. Navzdory fyzickému osamění jsem se cítila propojená se zbytkem světa, který cítil totéž co já,“ vyznala se před časem pro Harper´s Bazaar slavná představitelka Edith Piaf, Marion Cotillardová.

„Přiměla mě k úvahám, jaké bych jindy asi nepřipustila. Už žádné FoMO – strach z toho, že mi něco uteče! Naopak, mnohem víc jsem přemýšlela o naší planetě a o tom, co se děje v sociální a environmentální oblasti a co bychom mohli zlepšit.“ Začátek covidové krize zastihl herečku krátce po návratu z Antarktidy, kde pobývala jako patronka projektu natáčeného pro ochranu zdejší přírody. „Snad náš projekt pomůže lidem otevřít oči, aby si uvědomili, co se může stát, když nezměníme dosavadní styl života,“ řekla herečka.

Naživo a s opatřeními

Festival v Cannes se loni stejně jako řada dalších přehlídek kvůli pandemii nekonal, letos má posunutý termín – proběhne od 6. do 17. července. Na rozdíl od několikadenního květnového „setkání“ filmových profesionálů online plánuje vedení festivalu akci naživo - s účastí herců, filmařů a diváků. Samozřejmě ve speciálním režimu s restrikcemi kvůli koronaviru.

Pavel Kříž ve filmu Jak básníkům chutná život
Štěpánek z Básníků i pohádkový kníže. Herec Pavel Kříž slaví šedesátiny

„Pro Filmový palác, kde nádhera filmové řeči tolik vyniká, je to ideální snímek. Nemohli jsme pro znovuoživení kin a návrat pod stříbrné plátno získat lepší podívanou,“ řekl Thierry Frémaux, prezident festivalu. „Caraxův obrazově působivý film má silná gesta, krásnou hudbu a zvláštní alchymii, která odráží kouzlo současného a věčného filmovému umění.“

Snímek se představí publiku 7. července, ve stejném čase bude uveden na podporu kinosálů i ve francouzských kinech. Předsedou poroty je letos americký filmař Spike Lee.