Spolu s nimi kráčejí letos také Ingrid Bergmanová, Joan Crawfordová, Gregory Peck, Gene Tierneyová či Kirk Douglas. Potkáme je na 4. ročníku Noir Film Festivalu, který své příznivce přivítá už za sedmnáct dní.

Ve čtyřech dnech nabídnou organizátoři čtyřicítku projekcí, šest sekcí a dvě tradiční pocty stoletým legendám (Olivia de Havillandová a Kirk Douglas). Mezi letošními lákadly budou Rozdvojená duše s Ingrid Bergmanovou, Posedlá s Joan Crawfordovou, Premingerův film Ve víru, Siodmakova Noc, ve které přišel ďábel či Královna Alžběta, němý francouzský film z roku 1912 doprovázený živou hudbou.

Vzácným hostem je Eddie Muller

Spisovatel, filmař a noirový historik, zakladatel Film Noir Foundation, který dorazí až ze San Franciska, stylově k sekci, jež nabídne příběhy s kulisami tohoto města. V neděli ve 13.45 si nenechte ujít jeho seminář na toto téma, bude stát za to.

Přehlídka se koná od 18. do 21. srpna a jako novinku nabídne i autorské čtení – Petra Soukupová a Jiří Walker Procházka tu přečtou své povídky z připravované sbírky Praha noir. Přijeďte na Křivoklát, nikde nemají netopýří křídla takovou magii jako na plátně pod širákem na hradním nádvoří.

Zajímavou pozvánku na festival v podobě videa můžete zhlédnout zde.