Týden nato rozčísne večerní vysílání velmi svérázným humorem osmidílný komediální seriál Dobré ráno, Brno! režiséra Jana Prušinovského. Ten po Čtvrté hvězdě, Trpaslíkovi a MOSTu! provede diváky s velkou nadsázkou přípravou a vysíláním oblíbeného ranního pořadu Dobré ráno.

„Někdy k tomu, aby se rozjela fantazie a chuť vytvořit fiktivní svět, stačí mít otevřené oči a trochu štěstí. Pracoval jsem intuitivně v nadsázce. Nepsal jsem žádnou postavu podle někoho konkrétního. Dokonce i známé osobnosti, které se v seriálu objevují a hrají sami sebe, jsou vymyšlené,“ uvedl režisér a spoluscenárista, který na myšlenku napsat tento seriál přivedla vlastní návštěva zmiňovaného pořadu.

Na Comic-conu vystoupí herec Brian Cox
První potvrzení hosté Comic-Conu. Do Prahy dorazí hvězda Smrtonosné zbraně

V lednu zavítá na obrazovky také premiérová druhá série Kukaček, o níž režisér Biser A. Arichtev prohlásil, že bude ještě napínavější než ta první. Následně se lze těšit i na minisérii Docent s Terezou Rambou a Ivanem Trojanem, dva televizní filmy podle povídek Hany Proškové v hlavních rolích s Viktorem Preissem a Davidem Matáskem či velký příběh Volha malého práskače Standy Pekárka, kterého hraje Kryštof Hádek.

V pěti dílech vezme diváky do časů, kdy ve školách a na úřadech visel portrét Gustáva Husáka, komunisté normalizovali společnost a Standa dostal protekční místo v Československé televizi. „I když jsem v sedmdesátých letech ještě nebyl na světě, mám je hodně nakoukané z filmů. Člověk je pořád stejný. V jakékoliv době,“ říká připomíná Kryštof Hádek, který při hraní vystřídal tři paruky vyrobené na míru tak, aby přesně odpovídaly stylu sedmdesátých let.

Rekordní počet premiér

Kromě celé řady původních seriálů nabídne stanice divákům i televizní premiéru rekordních sedmnácti snímků, které vznikly v její koprodukci. Kromě Zátopka to bude sportovní drama Poslední závod, komedie Prvok, Šampón, Tečka a Karel, Mimořádná událost či Kdyby radši hořelo, animovaný snímek Moje slunce Mad, pohádka Myši patří do nebe nebo dramata Okupace a Chyby.

Ve šlépějích českého génia bude putovat šestidílná televizní minisérie Stopy Járy Cimrmana spolu s herci Zdeňkem Svěrákem, Miloněm Čepelkou, Petrem Bruknerem a průvodcem Miroslavem Táborským. Minulost a jedinečnou atmosféru Příběhů starých hospod poodkryje v osmidílné sérii herec Josef Polášek, pokračování úspěšné road movie motorkáře a cestovatele Igora Brezovara a herce Martina Písaříka zavede diváky Po jedné stopě do Afriky II a herečka Vica Kerekes se vydá V karavanu po Maďarsku.

Filmaři se vrátili do zaniklé vsi, ve Výškovicích točil Tomáš Mašín Bratry
Filmaři se vrátili do zaniklé vsi. Ve Výškovicích točí snímek o Mašínech

Kulturní stanice ČT art odvysílá také druhou řadu talk show Ikony Kamila Střihavky,premiérové dokumentární cykly Dirigenti a Varhanní NEJ, sérii koncertů klasické hudby, ale i zajímavé počiny světové televizní a filmové tvorby, kromě jiného třeba pětidílné severské drama Temné srdce či šestidílný kriminální thriller Bagdád střed. Pro nejmenší diváky je připraveno šest večerníčkových příběhů Nejmenšího slona na světě.

„Britská BBC slaví v letošním roce výročí sta let vysílání. Naše televize je o něco mladší, příští rok si připomeneme sedmdesátku. Samotné oslavy sice nebudou příliš bujaré, protože si uvědomujeme realitu, ve které veřejnoprávní média fungují, ale budeme chtít připomenout cestu, kterou televize veřejné služby urazila,“ uvedl generální ředitel Petr Dvořák.