Neděle 27. 6. na ČT1: Domina (premiéra)

Vladimír Dlouhý a jeho bratr Michal zde vystupují jako dvojice vyšetřovatelů Jaroslav Falta a Petr Bouček v detektivním příběhu ze současnosti, inspirovaném skutečným kriminálním případem. V dalších rolích diváci uvidí Markétu Hrubešovou jako bývalou Faltovu lásku, Tomáše Töpfera, Milana Kňažka a další.

Okresní město žije vraždou místní známé podnikatelky. Do složitého případu je zapletena řada známých osobností a celý se „točí“ kolem luxusního pánského podniku. Je na dvojici kriminalistů Faltovi a Boučkovi, aby jej vyřešili. Režisér Jiří Svoboda příběh pojal v duchu klasických filmových detektivek, které se kromě vyřešení samotné zápletky věnují i práci policistů včetně jejich moderního technického zázemí. Scénář vznikl na základě námětu jednoho z členů autorského týmu Četnických humoresek Michala Dlouhého.

Herecké umění Vladimíra Dlouhého si mohou diváci také připomenout v minisérii Laskavý divák promine ve středu 23. 6. na ČT1 od 09:00 hod. a v cyklu Hříchy pro pátera Knoxe v neděli 4. 7. na ČT1 od 11:00 hod.

(zdroj: ČT)