Jsou zárukou i pro společnost Innogy, stálou oporu českého filmu. V novém roce vstupuje do své 13. sezony, v níž podpoří trio filmů Jana Pachla, Marka Najbrta a Jiřího Vejdělka. „Rozhodli jsme se jít cestou jistoty,“ vysvětluje Martin Chalupský, ředitel komunikace společnosti, jež letos podpořila například trilogii Zahradnictví nebo snímek Křižáček. „A zároveň nabídnout divákům širokou paletu žánrů. O filmech, které podpoříme, jsme přesvědčeni, že mají potenciál přivést do kin celé rodiny. Chceme, aby lidé odcházeli pobavení, náročnější projekty chystáme na rok 2019.“

Z filmu Čtverec
Evropské Oscary posbíral Čtverec

Ve Vejdělkově komedii Tátova volha se potkaly v proslulém socialistickém voze Eliška Balzerová a Tatiana Vilhelmová jako máma s dcerou. Podobně jako v loňské komedii Radka Bajgara Teorie tygra. „Tady hrají jiné typy postav - ženy, jež vyrazí na dámskou jízdu poté, co zjistí, že jejich právě zesnulý otec a manžel měl někde tajného syna,“ vysvětluje režisér svou volbu. „Skvěle na sebe slyší a patří ke vzácným výjimkám, které spolu vydrží v jednom karavanu pětadvacet dní…“ Roadmovie má premiéru v březnu a producentsky ji zaštítil Tomáš Hoffman.

z nové řady seriálu Až po uši
Až po uši - podruhé

Detektivka Ten, kdo tě miloval vznikla podle předlohy Marie Poledňákové, kterou autorka výjimečně netočila, režii svěřila Janu Pachlovi, úspěšnému tvůrci seriálu Cirkus Bukowski. Hlavní hrdinka se tu po ztrátě manžela snaží postavit celému světu a udržet rodinu pohromadě. Třetím projektem je pohádka z pera Roberta Geislera a Tomáše Hodana Čertí brko, jejíž režie se ujal Marek Najbrt.

z filmu Kvarteto
Nešťastně sestavené Kvarteto

„Věština lidí si myslí, že peklo je místo pro démony, kteří nutí lidi ke zlu. Ale u nás je peklo úřad, jenž se snaží naopak zlo trestat,“ míní scenáristé. Najbrt, který natočil také seriál Já, Mattoni, obsadil do hlavních postav čertů Jana Cinu a Ondřeje Vetchého, v dalších rolích uvidíme Janu Plodkovou, Marka Daniela či Judit Bardos. Oba filmy uvidíme v kinech v listopadu příštího roku.

Natáčení filmu Nabarvené ptáče,který režíruje Václav Marhoul,ve vojenském újezdu Boletice u Českého Krumlova
Není to český film, říká Václav Marhoul o Nabarveném ptáčeti

Novinkou v pravidlech každoročně vyhlašované scenáristické soutěže je zavedení další soutěžní kategorie nazvané Hvězda zítřka. Přilákat má tvůrce do 33 let věku a ocenit jejich dosud nerealizované scénáře celovečerních hraných filmů. Projekt energie českého filmu podpořil domácí tvorbu během své existence už částkou přesahující čtvrt miliardy korun, tradičně stojí za Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary, Letní filmovou školou či Cenami české filmové kritiky, kde zaštiťuje cenu za objev roku.