Mladý novinář se ocitne v podivné hře, kterou řídí dvojice režisérů. Ti mu nechají unést jeho lásku, nepočítají ale s tím, že se hlavní hrdina rozhodne nejen překonat překážky a zabijáky ve hře, ale dojít si přímo pro ně.

V dalších rolích se představí Kryštof Hádek, Jiří Vyorálek či Lenka Haluzová. „Natočit nepříliš tradiční střílečku a obsadit ji nejlepšími českými herci je jednoduše můj splněný klukovský sen. Především ale chceme divákům ukázat, že zábavná akční žánrovka může vzniknout i u nás,“ říká k filmu jeho režisér Jan Haluza. „Hlavní na natáčení pro mě bylo umět ty choreografie a vydržet fyzicky,“ doplňuje Jiří Mádl.

Pocta hollywoodským "akčňákům"

První akční hrdina je krátkometrážní film, do kin bude uveden společně s Prvním akčním dokumentem. V něm se tvůrci vydávají po stopách akčních scén v českém filmu a zároveň odhalují inspirace a postupy použité při vzniku Prvního akčního hrdiny.

Dvojpředstavení vstoupí do kin 17. října. Dokument i První akční hrdina skládají poctu nejen nejslavnějším hollywoodským „akčňákům“, ale i tvorbě Oldřicha Lipského a Václava Vorlíčka.