Jeho hrdina Petr si poprvé v životě musí položit otázky, na jaké není zvyklý. Podařila se operace jeho dcery, která má vrozenou srdeční vadu a kterou se lékař rozhodl provést sám? Byl to správné rozhodnutí? Kolik času jim ještě zbývá, aby si mohli říct to, co bylo poté, kdy opustil její matku, léta tabu? Může být tahle nevinná výprava na magickém ostrově jejich vzájemnou šancí ke znovunalezení cesty k sobě? 

Režisér natáčel snímek s malým štábem na Islandu v průběhu loňského podzimu, v hlavních rolích otce a dcery se představí Jiří Langmajer a Martina Babišová. „Krajina byla třetí hlavní postavou našeho filmu, museli jsme se tu ovšem vypořádat s technickými překážkami, které při normálním natáčení vůbec neřešíme.

Island v sobě snoubí divokost a syrovost. Ve vnitrozemí se nacházejí lávová pole, gejzíry, vodopády a ledovce, ale také louky a pohoří, která mají díky klimatickým podmínkám jedinečnou barvu, jaká není nikde na světě. Korespondují do značné míry s emocemi, které prožívají i naši hrdinové. Doslova mystická je hora Helgafell,“ vysvětluje režisér volbu této drsné lokace.

Zdroj: Youtube

K upoutávce, kterou nyní tvůrci zveřejnili, hlavní protagonista Jiří Langmajer dodává: „Rád bych vzkázal divákům, že jsem na náš film pyšný. Ať přijdou do kina, nebudou litovat.“ Minuta věčnosti vstoupí do českých kin 30. září, ještě před tím bude mít slavnostní předpremiéru na festivalu Febiofest.