Dějištěm filmu je stará rodinná firma, v níž se jednoho dne ukáže, že z ní kdosi vyvádí peníze ve velkém. Začíná konfrontace s novou realitou, na níž nebyl nikdo připraven. Ivo Róna, dlouholetý šéf prosperujícího podniku Aron, se snaží zorientovat v nechtěné situaci, kterou mu jeho děti ani okolí nijak neulehčují. Dost možná si ji ale na sebe ušil sám.

„Ptáci hrají ve filmu důležitou roli. Místy komentují dění, jindy jen pábí nad problémy světa, na rozdíl od našich hrdinů zahleděných do sebe samých se zajímají o něco víc, než je jen hledání odcizených peněz,“ říká režisér a spoluautor scénáře Olmo Omerzu. „Reprezentují jakýsi ironický hlas a pohled shora. Žánrově bych film označil jako drama se silným prvkem komiky a skryté ironie.“

Zdroj: Youtube

Do hlavní role obsadil režisér Miroslava Donutila, na kterého prý myslel od samého začátku. „Je to vynikající herec, který je příliš často typově obsazovaný, například jako neuvolněný autokratický puntičkář. Což je přesně opak toho, jak jsem chtěl charakter jeho postavy uchopit. Ivo je sice autokratický, ale jinak zcela nespoutaný a natolik sebestředný, že všechny své blízké dusí. Patriarcha, který prožívá své poslední dny,“ říká Omerzu, který s producentem Jiřím Konečným v tyto dny odtajnil filmový trailer.

Film se představí ve světové premiéře na karlovarském filmovém festivalu 22. srpna, kde se s dalšími snímky utká v hlavní mezinárodní soutěži. Do kin vstoupí 2. září.