„Nápad natočit film o ženě na vysokém politickém postu, konkrétně prezidentce vznikl už v roce 2016, když jsem dotočil Pohádky pro Emu. Chtěli jsme nabídnout pohled za fasádu politických funkcí a profesních rolí. Snažili jsme se vytvořit postavu, která by mohla lidi inspirovat a připomenout nám, že milovat a být milován je něco, co potřebuje každý z nás. Ať zaujímá jakékoli místo ve společnosti,“ vysvětluje scenárista a režisér Rudolf Havlík.

All of Us Are Dead
Star Wars, Rod draka a skandály. Co byste letos neměli minout na streamu

Obsazení Geislerové do role hlavy státu v sukních a lodičkách byla prý jasná volba. „Nikdy jsem nepřemýšlel o nikom jiném. Chtěli jsme spolu zase pracovat a Anin talent, esprit a šarm jsou pro roli jako stvořené,“ svěřil se režisér s tím, že navázali na spolupráci na snímku Pohádky pro Emu. Stejně jako tady, potká hrdinka také v Prezidentce muže svého života, kterého znovu po hereččině boku ztvárnil Ondřej Vetchý.

VIDEO: Trailer k filmu Prezidentka

Zdroj: Youtube

Vedle hlavní partnerské dvojice se ve filmu objeví Veronika Khek Kubařová, Oskar Hes, Juraj Loj, Jiří Langmajer nebo Vanda Chaloupková. Do kin vstoupí romantická komedie začátkem léta.