Pětatřicetiletý absolvent střihu na FAMU (který stojí i za úspěšným seriálem Pěstírna pro televizi Stream) se tentokrát šťastně potkal s jinou podnikavou dvojicí - Štěpánem Kozubem z ostravského divadla Mír a Jakubem Štáfkem, který exceloval třeba v oblíbeném seriálu Vyšehrad. Fehu ve snímku propojil sebeironii s duchařským příběhem, v němž oživuje motiv mrtvé nevěsty, která se údajně zjevuje na osudném místě dálnice D1 u Devíti křížů.

Jiří Mádl a Tereza Ramba
Vítejte v mém světě. Deníček moderního fotra láká na Mádla i Rambu

Právě sem se vypraví bizarní partička pěti hrdinů. Vedou ji dva staří školní kamarádi a dnes youtubeři, jejichž videa sklízejí už nějaký čas ostrou kritiku od fanoušků. Natočením filmu o záhadě s nočním přeludem nevěsty, jenž děsí šoféry, si hodlají napravit reputaci. Doplňuje je Morthyho přítelkyně Sára, ambiciózní módní youtuberka, Shokyho kamarádka Lucie, zkušená senzibilka a prodavač luxů a nenápadný youtuberový kuchař Radomil.

Prakticky hned po příjezdu do místního hotýlku se ovšem začínají dít podivné věci – na zrcadle se zjevují krvavé nápisy, vyhrocují se vztahy, šíří negativní energie a na svahu pod devíti kříži o sobě dává vědět duch dávné nevěsty…

#youtube|14Tb7mZ3NB8|22s#

Andy Fehu sepsal s Ondřejem Kopřivou nápaditý scénář, díky němuž si může dovolit přecházet z duchařiny do černé komedie i sociální satiry. Hororovou historkou a působivou obrazovou atmosférou (kamera Jakub Ševčík) udržuje diváky v napětí, hraje si s paranormálními jevy, akčními žánrovými odkazy i aktuálním šílením kolem sledovanosti hraničních internetových videí a instagramových selfíček, z nichž si roztomile utahuje.

Mezi fikcí a realitou 

Stejně jako u Tiffany nemá navíc příběh vycucaný z prstu, ale inspiruje se reálným místem či jevem, který na plátně posouvá dál. S radostí se pohybuje mezi fikcí a realitou a rozehrává odlišné charaktery postav. Razantního Shokyho, submisivního Morthyho, nespokojenou barbínu Sáru, záhadnou Lucii s podivným okem i kuchtíka Radomila, jenž v autě pouští výhradně písně bratrů Nedvědů (nechtěné kouzlo piety pro nedávno zemřelého Františka Nedvěda).

Pohřeb Františka Nedvěda, bratr František s manželkou
Františka Nedvěda na poslední cestu vyprovodily country a potlesk

Díky odvážnému castingu baví všichni herci bez výjimky, včetně režiséra Tomáše Magnuska, jehož Fehu obsadil právě do role Radomila. Shoky a Morthy jsou zábavnou, lehce krvavou podívanou, jež si nehraje na mimořádné dílo. Její tvůrci přiznávají radost ze hry, v níž vynalézavě přistupují na posouvání reality a mýtů kolem nás a podněcují diváckou fantazii.