„Zaujal nás přesah téhle hry. Nejde jen o obraz toho, co zažívá rodina s postiženým dítětem. Jde také o to, jak tenká je hranice mezi pomocí a sebeobětováním, jak snadné je pro lásku k jednomu dítěti odsunout na vedlejší kolej druhé,“ říkají tvůrci.

„Když jsme začali film chystat, byli jsme překvapeni, jak moc je tohle téma rozšířené. A kolik lidí kolem nás si z rodiny nese pocit nemilovanosti. Nebo kolik jich rezignuje na svůj život, protože ho projektuje do očekávání blízkých.“

Televize Prima začala natáčet v Safari Parku Dvůr Králové nový rodinný seriál.
První klapka padla. Ve dvorském Safari Parku vzniká nový rodinný seriál

Vedle Štěpána Kozuba si ve filmu zahráli také Veronika Žilková, Marek Němec,Václav Kopta, Martina Babišová a v malé roli i autor předlohy Fabio Marra. Hudbu skládá Švéd Sven Mikkelsen. Premiéra filmu je ohlášena na jaro příštího roku.

Muži stále touží

Režisér Rudolf Havlík volí i nadále úsměvnější parketu. Chystá pokračování své komedie Po čem muži touží, která se stala divácky nejúspěšnějším českým snímkem roku 2018. Dvojka se opět zabývá střetem mužského a ženského světa a hledáním vzájemného porozumění. Zatímco v prvním filmu si Karel vyzkoušel, co obnáší život v ženském těle, tentokrát si jeho kolegyně Irena zkusí být mužem.

Lucie Šteflová a Tomáš Hanák
RECENZE: Cesta domů? Tomáš Vorel míří spíš do slepé ulice

V hlavních rolích potkáme oba hlavní představitele z prvního filmu Jiřího Langmajera a Annu Polívkovou. Vedle nich potkáme Marka Taclíka, Leoše Nohu, Radka Holuba, Pavla Šimčíka, Terezu Kostkovou a Pavlu Tomicovou. V kinech by se měl snímek objevit na jaře příštího roku.