V jeho útrobách čeká dobrodružství pro celou rodinu můžete objevovat, jak funguje film, co všechno má za sebou, co obnáší tvůrčí proces i jak jste na tom vy sami. Zda máte dostatek fantazie, znáte filmy a máte smysl pro hru. Muzejní instalace propojují historii se současnými technologiemi a většina z nich je prezentována interaktivní formou, takže na své si přijdou všechny generace.

Originální exponáty, které stěží najdete jinde, vznikly totiž přímo pro účely muzea. Je možné si je vyzkoušet a díky nim se o filmu učit z vlastní zkušenosti.

Pro pamětníky jsou tu nejstarší promítací přístroje typu laterny magiky i klasická 35mm promítačka na kliku. Mladší či dětské návštěvníky nejspíš zaujme ruchové studio, kde je možné si po vzoru světoznámých „brunclíků“, mistrů ruchu z Barrandova, stvořit vlastní zvukovou nahrávku. Popřípadě se zastavit v laboratoři J. E. Purkyně a tak trochu si zaexperimentovat.

Ježkovy voči

Expozici doplňují projekce českých a zahraničních filmů, jejich délka je přibližně dvě hodiny. Naplánujte si proto se svými dětmi dostatečný časový prostor. Mimochodem před koncem návštěvy si můžete natočit vlastní animovaný film, který si odnesete domů.

A protože nejen zážitky živ je školák, není od věci odměnit ho i oslavou na inspirativním místě. Třeba v klubu Ježkovy voči, který v nápaditém interiéru kombinuje retro 70. let s létáním či jízdou vlakem. Najdete ho rovněž v centru, na adrese Ve Smečkách 6.