Během pětidenního programu uvidíme na třech místech dvaadvacet filmů, z toho 19 amerických, rozdělených do několika sekcí, a jako bonus i tři české (respektive československé). Krom adaptací hard-boiled detektivek se organizátoři zaměří na ženské snímky, například rané noirové filmy Marilyn Monroeové. Půlnoční projekce nabídne jeden z pozdních barokních skvostů The Big Combo. Podle dvou protagonistů Humphreyho Bogarta a Gena Tierneyho budou pojmenovány i dva promítací sály (galerie Truhlárna v Kokoříně a restaurace Pobuda v Kokořínském Dolu). Mezi jednotlivými sály bude návštěvníky festivalu vozit vláček Kokořík s kapacitou 36 osob.

Patrony akce jsou herečky Zlata Adamovská, Dana Batulková, Ivana Jirešová a Michaela Badinková, herec Jiří Dvořák a producent a režisér Václav Marhoul.

Pro zájemce budou k dispozici festivalové pasy A (na celý festival za 800 Kč) a B, C, D (dvoudenní od 400 do 500 Kč). Jednotlivé vstupné činí 70 korun, večerní hradní projekce je za 100 korun. Jako doprovodný program jsou připraveny čtyři koncerty na nádvoří hradu, mj. koncert Beaty Hlavenkové, Xindla X a 4Seasons. A mezi námi - nebude chybět ani stylové černé pivo…