Smyšlené mainské město Castle Rock má v Kingově tvorbě výsadní místo. Odehrávaly se v něm už jeho romány Cujo, Temná půle, To a Nezbytné věci, novela Tělo a několik povídek jako Rita Hayworth nebo Vykoupení z věznice Shawshank.

Více předloh

Mnohé odkazy na Castle Rock však obsahují i další věci z Kingova pera. Seriál Castle Rock je tak prvním titulem, který využívá motivů z více Kingových ikonických a milovaných předloh, vypráví je novým způsobem, vzájemně proplétá a dává je do nečekaných souvislostí.

Avengers: Infinity War.
Filmy táhnou. Kina poprvé vydělala miliardu za pololetí

Autoři scénáře Sam Shaw a Dustin Thomason Kingovy postavy a motivy upravili a přepsali do formy televizního seriálu. Kombinují v něm velkolepou mytologii s komorními příběhy a vyprávějí ve stylu nejoblíbenějších Kingových děl.

Sága z lesů

Desetidílná epická sága plná temnoty i světla, která se odehrává na pár čtverečních kilometrech lesů ve státu Maine, vznikla v produkci Bad Robot Productions J. J. Abramse ve spolupráci s Warner Bros. Television.

Carrie Fisher, princezna Liea ve své nejslavnější roli z Hvězdných válek
Natáčení epizody IX Star Wars startuje. „Zahraje“ si i zesnulá herečka Fisherová

V hlavních rolích se představí André Holland (Moonlight), Melanie Lynskey (Lítám v tom), Bill Skarsgård (To, Atomic Blonde: Bez lítosti), Jane Levy a Sissy Spacek (Carrie, První dáma country music). Jako speciální host se v seriálu objeví Scott Glenn.

Po úvodní čtveřici dílů se diváci dočkají nové epizody každý další čtvrtek.

Zdroj: Youtube
Z natáčení druhé řady seriálu České televize Labyrint.
Labyrint od ČT do třetice. Když člověk vyzve Boha na souboj