Teď dostal démonický superhdina s tváří Benedicta Cumberbatche svůj vlastní příběh. Ve filmu Sama Raimiho otvírá brány do paralelních světů a nechá diváky nahlédnout do jejich útrob hlouběji než kdykoli předtím.

A - jak jinak - svede nezbytný zápas s padouchem, jehož záhadě musí nejdřív přijít na kloub. K ruce má staré dobré i nové společníky, kteří ho budou na nebezpečné cestě napříč různými paralelními světy provázet.

Pán prstenů
Elfka Galadriel i trpaslice. Amazon odhalil snímky postav ze seriálu Pán prstenů

Do kin vstoupí film 5. května, v dalších rolích uvidíme Rachel McAdamsovou, Michaela Stuhlbarga nebo Patricka Stewart, hudbu složil Danny Elfmann.

Cumberbatchova silná sezóna 

Benedict Cumberbatch má silnou sezónu. Kromě Doctora Strange se stihl objevit také v dramatu Síla psa čerstvě ověnčeném dvanácti oscarovými nominacemi a snímku Mauritánec: Deník z Guantánama. Kevin Macdonald jej natočil na motivy reálného příběhu Mohamedoua Oulda Slahiho, který byl zajat americkou vládou a bez soudu téměř čtrnáct let protiprávně vězněn v zadržovacím táboře v Guantánamo.

John Malkovich
Od Sucheta po Branagha. Hercule Poirot stokrát jinak

V tomto roce bychom ho měli také potkat v adaptaci románu Geoffreyho Householda Rouge Male odehrávajícím se před druhou světovou válkou, jehož aristokratický hrdina se pokusí zastřelit během honu Adolfa Hitlera, je zajat a poté se ocitne na útěku (kniha byla zfilmována už v roce 1976 pod názvem Gentleman samotář s Peterem O´Toolem v hlavní roli).