Předchozí
1 z 7
Další

Rocketman

ČT1, 6. 5., 21.20

Zdroj: Youtube

Snímek Rocketman britského herce, scenáristy a režiséra Dextera Fletchera vypráví životní příběh jednoho z nejúspěšnějších muzikantů světa. Elton John vždycky zpíval jako bůh, oblékal se jako nikdo jiný, žil jako pravý rocker a navzdory tomu přežil, aby nám o sobě mohl vyprávět. Než se stal Eltonem Johnem, jmenoval se Reginald a byl to malý brýlatý oplácaný kluk, který si příliš nerozuměl s rodiči, zato s klavírem mu to šlo náramně. Zpočátku jen dělal křoví úspěšnějším muzikantům, jenže pak potkal svou nejspřízněnější duši, textaře Bernieho Taupina. Od tohoto setkání vedla strmá cesta na absolutní vrchol, možná až příliš rychlá na to, aby se dala zvládnout bez alkoholu a drog.

Stínohra

ČT1, 7. 5., 20.10

Zdroj: Youtube

Čtyřicetiletý záchranář z malého města Jan Kavka (Milan Ondrík) se rozchází se svojí manželkou Evou (Dominika Morávková). Ve stejnou chvíli ale dochází k souběhu tragických událostí, které Janovi zcela převrátí život. Zoufalství na straně jedné a výčitky svědomí na straně druhé. Jan se utápí v alkoholu, zatímco viník celé události, feťák Robert (Jan Jankovský), se mu směje do očí. Ačkoliv se Janovi snaží podat pomocnou ruku jeho kamarád a soused Michal (Hynek Čermák), který provozuje místní boxerský klub, Janovi se stále nedaří najít ztracenou životní rovnováhu. Jak najít spravedlnost v nespravedlivém světě? A jak odpustit sobě samému? Jan, zdá se, vidí jen jediné řešení. Ještě tu ale jsou nenápadný, ale o to urputnější kriminalista Dvořák (Vladimír Javorský), kapitánka protidrogové centrály Mudrová (Kristýna Frejová), která v zájmu vyšších cílů nehraje úplně fér hru, a také Michalova chráněnka Greta (Leona Skleničková).

Roztomilý člověk

Prima, 5. 5., 16.50

Zdroj: Youtube

Redaktor Viktor Bláha, hlavní hrdina veselého příběhu, si rád vymýšlí bláznivé historky a rád se baví na úkor svého okolí. Až jednoho dne narazí na roztomilou dívku, která má fantazii ještě větší než on a dokáže s ním držet krok… Komedie vznikla podle románu F. X. Svobody „Kašpárek“. Režisér Martin Frič do hlavních rolí obsadil tehdy už slavný originální komický pár – Oldřicha Nového a Natašu Gollovou. Pro režiséra byli oba zárukou vysoké herecké úrovně i diváckého úspěchu. Osvědčili se mu už v komediích Eva tropí hlouposti, Kristian a Hotel Modrá hvězda. Roztomilý člověk byl bohužel jejich posledním setkáním před kamerou.

Jak se budí princezny

Prima, 8. 5., 15.05

Zdroj: Youtube

Když se Dalimilovi a Elišce narodí dceruška, která dostane jméno Růženka, je to sláva převeliká. Je to princezna Růžového království, v němž je Eliška královnou a Dalimil spravedlivým vládcem. Jediný, kdo nejásá, je královnina starší sestra Melánie, která se užírá závistí a vztekem ve zchátralé věži, protože je starší a podle tradice měla být královnou. Dalimil se však zamiloval do Elišky, a tak Melánie o vytouženou korunu přišla. Hrají Jiří Sovák, Milena Dvorská, Marie Horáková, Jan Hrušínský, Jan Kraus, Vladimír Menšík, František Filipovský či Stella Zázvorková.

Čertoviny,

Prima 7. 5., 20.15

Zdroj: Youtube

Stalo se jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali jeden přes druhého. Prostě hotový blázinec… Zmatku využili dva mladí čerti, kteří schválně ještě víc při uklízení překáželi. A pak se to stalo. Jeden zakopl, padl na druhého a oba povalili kotel s hříšnou duší. Ta toho využila. Rozběhla se k otevřené bráně, kterou zrovna staří čerti větrali, a než se kdo nadál, byla pryč. Bylo zle. Luciper se rozhodl pro trest – čerti musí jít do světa a každý přivést do pekla jednu hříšnou duši. Pak jim bude odpuštěno. V pohádce Zdeňka Trošky hrají Jakub Prachař, Dominick Benedikt, Karel Dobrý či Sara Sandeva.

300: Bitva u Thermopyl

Nova CINEMA, 6. 5., 22.35

Zdroj: Youtube

Když mu bylo sedm let, odebrali ho matce a podrobili drsnému vojenskému výcviku. O třicet let později musí král Leonidas, vládnoucí řecké Spartě po boku milované manželky Gorgo, čelit děsivé hrozbě. Král Xerx požaduje, aby se mu Sparta podřídila, Leonidas však posly bez milosti shodí do studny. Je odhodlán bránit svou zemi i navzdory nepříznivým věštbám. Nikdo netuší, že věštbu zaplatil Thérón, který se spřáhl s Xerxem. Když rada odmítne Leonidovu výzvu, shromáždí král tři sta odhodlaných bojovníků a vydá se s nimi k pobřeží, aby se v úzké soutěsce Thermopyly postavil přesile.

Noc na Karlštejně

Prima, 8. 5., 13.10

Zdroj: Youtube

Jeden z nejoblíbenějších českých filmových muzikálů vypráví o císaři Karlu IV. a jeho hradu Karlštejn, na němž kvůli jeho zákazu nesměly přebývat ženy. V hlavních rolích excelují Vlastimil Brodský a Jana Brejchová.