Na prestižní francouzskou přehlídku dorazí k filmu početná delegace v čele s hlavním protagonistou i režisérem. A dá se čekat i stylové hudební entrée na červeném koberci, podobně jako v případě filmu o Eltonu Johnovi Rocketman, který měl na francouzské Riviéře premiéru v roce 2019.

Baz Luhrmann přesvědčil už v Romeu a Julii či v Moulin Rouge!, že je velkorysý autor i režisér, jenž dokáže historickou látku převyprávět originálním způsobem. Jeho Elvis zachycuje víc než jen Presleyho raketovou slávu a šílení fanynek, všímá si i událostí kolem Martina Luthera Kinga, vraždy Kennedyho či nelítostných poměrů a cynismu v byznysu.

Chris Hemsworth se vrátí v létě jako Thor
Filmový Thor hledá klid marně. Očekávaná novinka představila první trailer

Zásadní okamžiky Elvisovy kariéry i soukromého života líčí filmař skrze zpěvákův složitý letitý vztah k rozporuplnému manažerovi Colonelu Tomu Parkerovi, jehož hraje Tom Hanks. „Je to tragédie, to ano, ale s námi to nemá nic společného,“ komentuje ve filmu atentát na Kennedyho Parker, který ovlivnil řadu klíčových Presleyových rozhodnutí včetně vojenské služby či sňatku. 

Na festival v Cannes dorazí kromě hlavního představitele Austina Butlera a Toma Hankse také Olivia DeJonge, jež hraje Priscillu Presleyovou – další z důležitých osob Elvisova života.

Luhrmannovo prvenství 

Baz Luhrmann je jediným filmařem, který měl tu čest otvírat svým filmem festival na Riviéře dvakrát. Poprvé roku 2001 s muzikálem Moulin Rouge!, podruhé o dvanáct let později, kdy zahajoval přehlídku jeho Velký Gatsby s Leonardem DiCapriem. Upozornil tu na sebe ale už dříve - v roce 1992, kdy běžel v sekci Un Certain Regard jeho debut Tanec v srdci.

Barbora Bočková ve filmu Promlčeno
Promlčeno. Filmový souboj Karla Rodena a Barbory Bočkové

Americkou premiéru má Elvis 24. června, v Evropě a zbytku světa ho diváci uvidí o dva dny dříve. Do českých kin vstoupí Luhrmanův spektákl 23. června.