Prvním je Sunset Blvd. (1950) se třemi Oscary na kontě (scénář, výprava, hudba), který vypráví příběh dravého hollywoodského scenáristy v podání Williama Holdena. Padlou hvězdu němých filmů Normu Desmond, s níž se hrdina zaplete, ztvárnila Gloria Swansonová, proslulá tím, že byla šestkrát vdaná. Retrospektivně vyprávěný příběh plný vzletů a pádů a intertextových odkazů na filmovou historii, který se nejen u fanoušků filmu noir těší velké oblibě, doplní Wilderův o rok později natočený noir z novinářského prostředí Eso v rukávu (1951). Kirk Douglas tu zosobnil kariéristického žurnalistu, který, opásaný hesly „dobrá zpráva, žádná zpráva" a „špatná zpráva se prodává nejlíp", vytvoří mediální poprask z cizího neštěstí.

Noir Film Festival odstartuje 21. srpna na horním nádvoří Křivoklátu, jehož kapacita nabízí 140 míst, skončí v neděli 24. srpna v Královském sále hradu. Zahajovací a závěrečný film zatím zůstávají jako překvapení.

Úvodní festivalová projekce se však uskuteční už první den od 14.00 v sále HBO.

V rámci doprovodného programu se ve spilce starého hradního pivovaru uskuteční unikátní výstava fotosek, plakátů, propagačních karet, novinových výstřižků a korespondence Huga Haase s přáteli nazvaná Hugo Haas v USA 40–62, jež přibližuje osudy tohoto herce, režiséra, producenta a scenáristy v americké emigraci ve 40. a 50. letech minulého století.