Jsou mezi nimi Věra Chytilová, Jan Němec, Jan Svěrák, Jan Hřebejk, Helena Třeštíková nebo Jan Prušinovský. A také filmy zcela nové, například studentským Oscarem oceněnou Dceru nebo krátké snímky Rudé boty (uvedené na festivalu v Cannes) či Příběh hrůzostrašné Eliz. Oba jsou aktuálně nominované na Ceny české filmové kritiky a Českého lva.

„Filmy z FAMU, v zahraničí často oceňované, se k divákům dostávají obtížně. Nová platforma proto nabízí možnost prezentace filmařů a jejich tvorby směrem k veřejnosti, pedagogům či uchazečům o studium. Postupně budeme přidávat snímky veškerých studentů a profilovat se jako další distribuční kanál,“ říká Alexandra Hroncová, vedoucí distribučního oddělení FAMU a autorka koncepce portálu FAMU Films.
Přes 200 titulů
V nabídce pobaví třeba komediální hříčka Jana Hřebejka Co všechno chcete vědět o sexu a bojíte se to prožít. Vypráví o psychiatrovi, jenž svérázným způsobem pomáhá vyřešit sexuální problém manželské dvojice přímo v jejich ložnici. Nebo dokumentární western Filipa Renče Zapadákov o drážních dělnících a jejich svérázném způsobu života mezi železničními vagóny, který získal v roce 1987 hlavní cenu na Festivalu filmových škol v Mnichově.
Jsou tu Ropáci Jana Svěráka, Živá voda Heleny Třeštíkové, snímky členů divadla Sklep Tomáše Vorla, Ondřeje Trojana nebo Milana Šteindlera a další. Celkem je to přes dvě stě titulů, od filmů hraných přes dokumenty a animaci po experimentální snímky, ale také videa shrnující principy studia.

FAMU je od počátku otevřená i studentům ze zahraničí, vystudovali ji například světově proslulí režiséři Agniezska Holland a Emir Kusturica. Tři čeští absolventi Miloš Forman, Jiří Menzel a Jan Svěrák získali Oscara.