Do letošního ročníku televizních cen Emmy je podle agentury AFP přihlášen rekordní počet prací, které posuzovalo 24 tisíc členů televizní akademie. Po vyhlášení nominací proběhne konečné hlasování o letošních vítězích, jejichž jména budou zveřejněna 22. září v Los Angeles.

V kategorii dramatických seriálů má podle pozorovatelů největší šance už poněkolikáté Hra o trůny, a to navzdory tomu, že její poslední díly rozzuřily řadu fanoušků (zejména kvůli nepředvídanému zvratu v charakteru Daenerys, která se poměrně neočekávaně proměnila z převážně kladné hrdinky ve vraždící monstrum). Ale i kdyby Hra o trůny nakonec letos tolik nebodovala, dosavadní úspěch jí už nikdo nevezme. Mnohadílný fantasy epos televize HBO se už nyní stal v sedmdesátileté historii Emmy vůbec nejoceňovanějším televizním dílem, neboť získal až dosud 128 nominací na cenu a 47 samotných ocenění.

Podle televizního kritika Bena Traverse je velmi pravděpodobné, že i přes zklamání z posledních dílů dají hlasující seriálu opět šanci, jednak z nostalgie a jednak proto, že chtějí respektovat dopad, jaký mělo toto dílo celkově na televizní průmysl. "Také to ale může být z nedostatku dalších možností," utrousil podle AFP ještě kritik.

Emmy totiž hodnotí pouze televizní pořady, které byly odvysílány v průběhu posledních dvanácti měsíců do 31. května daného roku. Pro letošní ročník to znamená, že několik velkých nadějných hitů v něm chybí, včetně nové řady seriálové adaptace klasického románu spisovatelky Margaret Atwood Příběh služebnice. Souboji s Hrou o trůny se zřejmě vyhnou i Sedmilhářky a hororový seriál Stranger Things. 

Na druhé straně by Hru o trůny mohly ohrozit například napínavý seriál Na mušce, kriminální drama Volejte Saulovi nebo komediální drama Tohle jsme my.

Obecně podle odborníků platí, že komedie a seriály s omezeným počtem dílů jsou v letošním roce mnohem silněji obsazenými kategoriemi. Komediální satira na poměry v Bílém domě "Viceprezident(ka)", která je dalším mnohaletým letos končícím seriálem z produkce HBO, tak čelí tvrdé konkurenci v podobě loňského vítěze, rovněž komediálního seriálu "The Marvelous Mrs. Maisel" (líčícího příběh ženy v domácnosti, kterou tlak vnějších okolností donutí stát se profesionální stand-up komičkou) a šance má černohumorný seriál Barry o deprimovaném podřadném nájemném zabijákovi ze Středozápadu.