„Děkuji porotě i všem divákům. Film, jakým je Buko, potřebuje, aby se na něj někdo díval a byl ochotný se otevřít jeho hrdinům. Když se to povede a když z toho má ještě dobrou náladu, je to krásné,“ děkovala režisérka Alice Nellis, která si přijela cenu převzít i s partnerem, kameramanem Matějem Cibulkou.

„Anička bohužel dnes pláče někde jinde, v divadle,“ omlouvala zároveň herečku Annu Cónovou s odkazem na plačící scénu z filmové ukázky.

Za tohohle lva jsem obzvláště ráda, říká Martha Issová
Martha Issová má Českého lva za Buko. To se mi zdá nějaké přehnané, chtěla říct

Cenu za nezapomenutelné role v komediích si z Nového Města nad Metují odvezl herec Luděk Sobota, kterého proslavily mimo jiné filmy Jáchyme, hoď ho do stroje!, Jen ho nechte, ať se bojí nebo Zítra to roztočíme, drahoušku…!

Luděk Sobota dostal cenu za celoživotní přínos filmové komediiLuděk Sobota dostal cenu za celoživotní přínos filmové komediiZdroj: se svolením FČFK

„Svůj první film jsem natočil právě tady,“ připomněl herec svůj debut z roku 1967 Zázračný hlavolam s tím, že jeho režisér Václav Táborský později emigroval do Kanady, kde skončil jako učitel. „Měl jsem tu u vás kdysi dostat už cenu za komedii Ještě větší blbec, než jsme doufali, lidé jí tenkrát tleskali. Jenže porota rozhodla jinak. No vidíte, a nakonec tu stejně stojím.“

Bodovaly Děti Nagana i Grand Prix 

Tři ceny připadly filmu Děti Nagana (scénář, hudba a výkon mladého umělce Toma Brentona), dvě si odvezla černá komedie Jana Prušinovského Grand Prix (režie a mužský herecký výkon Kryštofa Hádka). Tradiční „hrnec smíchu“ měřený podle smíchu diváků vyhrál film Přání k narozeninám.