Největší filmové přehlídce u nás zachovali věrnost hlavní partneři, navíc dává posunutý termín organizátorům šanci uskutečnit jej v podobě, v jaké ho diváci a filmaři znají. „Konzultujeme stabilně s odborníky praktické kroky, abychom mohli zajistit maximální bezpečnost hostů a návštěvníků festivalu,“ oznámil prezident festivalu Jiří Bartoška.

„Věříme, že většina lidí bude v tu dobu naočkována, takže se bude moci přehlídky zúčastnit a že svět už bude v ochraně před virem tak daleko, že si to všichni hezky užijeme,“ potvrdil i výkonný ředitel Kryštof Mucha.

Zdroj: KVIFFUpozornil také na letošní novinku - platformu KVIFF.TV, která bude během festivalu nabízet exkluzivní informace z jeho dění a v dlouhodobém horizontu pak i celoroční artový program. První aktivitou tohoto druhu bude 16. ročník Pragueshorts Film Festivalu, který v kombinované formě proběhne od 2.- 27.června.

„Programový tým má za sebou komplexní celoroční práci. Rozhodli jsme se dát možnost některým loňským filmům, které byly kvůli lockdownu diskriminovány, zúčastnit se i letošní soutěže,“ řekl umělecký šéf Karel Och. Plakát a tradiční vizuál, který odhalil na místě výtvarník Aleš Najbrt, zdobí velké oči. „Jsou zvědavé a natěšené. Je to symbolické vyjádření festivalu i diváků, zkrátka přání všech, kterým chyběla kina a kteří se těší na filmy,“ vysvětlil.

Výjimečná změna 

„Jsem rád, že padlo rozhodnutí o odložení termínu, věřím, že v srpnu se bude moci festival uskutečnit tak, jak ho známe. Organizátoři mají naši velkou podporu,“ oznámil na konferenci ministr kultury Lubomír Zaorálek. „Film sehrává stále významnější roli v kreativním průmyslu, stejně jako další odvětví kultury. Navíc se během pandemie ukázalo, že se neztratí a že naopak posílil.“

Loni se festival konal formou putovní přehlídky Tady Vary, kterou vidělo přes 36 tisíc diváků. Jak organizátoři zdůraznili, letošní srpnový čas je výjimečnou změnou, příští rok se přehlídka uskuteční v řádném termínu od 1. do 9. července.