Milostné rozmluvy

(Praha, Lucerna v 18.30)

Pro příznivce románů amerického autora Philippa Rotha je tu adaptace jeho knihy Milostné rozmluvy. Pod názvem Podvod ji na filmové plátno přenesl režisér Arnaud Desplechin a do hlavní role spisovatele Philipa obsadil Denise Podalydèse, v roli Philipovy milenky se představí Léa Seydoux.

Philip je známý americký spisovatel žijící v Londýně, kam za ním pravidelně přijíždí jeho milenka. Spisovatelova pracovna se stává jejich soukromým útočištěm: milují se tu, hádají, smiřují a vedou nekonečné debaty. O ženách, které Philipa doprovázejí celý život, o sexu, o antisemitismu, o literatuře a o tom, jak se nezpronevěřit sám sobě.

Film Poslední závod se natáčel na autentických místech a v extrémních podmínkách, včetně hřebene Krkonoš.
Poslední závod. Tvůrci zveřejnili první záběry z filmu o Hančovi a Vrbatovi

Jane očima Charlotte

(Praha, Kino 35 v 15.30.)

Festival letos připomíná herečku a zpěvačku Charlotte Gainsbourg, která je dcerou anglické herečky Jane Birkin a francouzského skladatele, zpěváka a režiséra Serge Gainsbourga a která letos oslavila kulaté životní jubileum.

Dokumentární snímek měl premiéru v létě na festivalu v Cannes a sklidil velký úspěch. Dvorní herečka režiséra Larse von Triera zvolila netradiční způsob - portrét Jane Birkin nabízí formou důvěrného rozhovoru matky s dcerou, kterému vytvářejí dramatické kulisy bretaňského pobřeží. 

Natáčení vrcholné scény historického filmu Zbojník na jihu Plzeňska, při němž asistoval i držitel Oscara Horst Burbulla.
Historický film Zbojník: S natáčením krveprolití pomohl i držitel Oscara

 Přes hranici

(Brno, La Scala  15.30, Praha Světozor, 13.30)

Navštivte premiéru francouzsko-českého animovaného filmu Přes hranici, která se koná za účasti režisérky Florence Miailhe, producentky Dory Benousilio a producenta Martina Vandase. Celovečerní snímek vytvořený netradiční technikou animované malby na skle získal Zvláštní uznání poroty na letošním festivalu animovaného filmu v Annecy a vypráví nevšední příběh o cestě za svobodou a nadějí.