Příběhy hrdinů Bábovek dokládají, že některá setkání dokáží změnit život. Všichni jsme totiž propojeni. Vztahy, prací, náhodami, nenávistí nebo láskou. Všichni jsme součástí složité sítě, která je utkána z emocí, mezi nimiž nechybí humor, ironie, bolest, napětí a pochopitelně i láska a vášeň.

Autorka knihy Radka Třeštíková s režisérem Rudolfem Havlíkem pracovali na scénáři téměř čtyři roky. Jde o jejich druhou filmovou spolupráci, v roce 2018 tak vznikla úspěšná komedie Po čem muži touží. V českých kinech ji vidělo přes 600 000 diváků.

Momentky z filmu 3Bobule. Do kin půjde v červnu.
3Bobule patří létu. Producent Vican doufá, že jeho film uvidí víc než sto diváků

„Od začátku jsme věnovali pozornost každému detailu. Bábovky propojují příběhy žen, které se snaží udělat velká životní rozhodnutí a do jejich plánů zasáhne osud,“ říká Rudolf Havlík. „Z jednotlivých malých příběhů se na konci stane jeden velký. Měli jsme před sebou velké výzvy a jednu velkou scénu, na kterou jsme se museli připravovat dlouhé týdny, abychom vůbec přišli na to, jak ji natočit. Film je plný dobrých výkonů, za všechny jmenuji alespoň Janu Plodkovou, která se představí v jiné herecké poloze a je skvělá.“ 

Oficiální trailer:

Zdroj: Youtube

Herečka sama k filmu dodává: „Bavila mě ta mnohobarevnost. Příběhy v sobě nesou vážnost, komiku, odlehčení, život. Nejsou v jedné tónině. Budou vám tak blízké, že si nebudete jisti, zdali to byl film nebo střípek skutečnosti z vašeho života.“

Vedle ní se ve filmu představí Táňa Pauhofová, Lenka Vlasáková, Bára Poláková, Ondřej Vetchý, Jiří Langmajer, Marek Taclík či Rostislav Novák.

Natáčení filmu, monitor, kamera - ilustrační foto.
Finanční injekce filmovému průmyslu. Fond mimořádně rozdělí 92 milionů