Snímek v lidech probudil opět zájem o hudbu více než čtyřicet let starou.

„Fanouškem Queen jsem byla od chvíle, kdy jsem tuhle kapelu zaregistrovala. Díky filmu mám teď ale k písním téhle legendární skupiny i k osobě Freddieho Mercuryho takový osobnější vztah. Film jsem viděla dvakrát a chystám se určitě minimálně ještě jednou. Kde a kdy jindy si člověk užije Queen tak zblízka a se zvukem jako na (skvěle ozvučeném) koncertě,“ řekla fanynka Queen Magdalena Brožková z Mašova na Turnovsku.

Spor fanoušků

Noví i znovu probuzení fanouškové mají potřebu se sdružovat a diskutovat o oblíbené muzice. „Na Facebooku nám přibývají členové fanklubu. Myslím, že jich je kolem čtyř až pěti stovek nových. Chtějí diskutovat a sdělovat si všechny emoce. Ty starší fanoušky to někdy irituje a snaží se je krotit, ale já bych tak skeptický nebyl, vždyť my jsme takoví také byli, i když kdysi nebyl Facebook, sdružovali jsme se na internetu na jiných místech,“ vzpomíná předseda českého fanklubu FC Tornádo Queen Karel Lehner.

Vzpomínka i kemp

Právě fanklub pořádá různé akce spojené s kapelou Queen. Jeho členové například viděli film v předpremiéře. V listopadu se také pravidelně setkávají na Vzpomínce na Queen a v létě na Queen kempu, který se letos uskuteční v termínu od 21 do 23. června v kempu Morava v Mohelnici.

Vyprodáno mají divadla a je těžké si zakoupit vstupenky na koncerty revivalů.

Zdroj: Youtube

Divadlo Radka Brzobohatého uvádí muzikál Freddie, jehož tři reprízy jsou beznadějně vyprodány. Právě v tomto představení zpívá Michael Kluch, frontman Queenie, kteří pravidelně hrají v pražském Vagonu a Divadle Kalich. Jejich koncerty jsou také všechny vyprodané.

Na trhu se také objevilo mnoho upomínkových předmětů s Freddiem a kapelou Queen: od triček a mikin přes hrníčky, kryty na mobily, náramky a přívěšky až po potahy na polštáře. Vznikli i LEGO panáčci Queen nebo podtácky a otvíráky na pivo.