Je to o šestnáct tisíc diváků víc než bondovka Není čas zemřít, která je momentálně na čtvrté příčce. V tržbách vydělala Duna přes 13 milionů korun, o pět milionů více než dvojka Venom.

Režisér Dan Wlodarczyk
Žít mimo systém? To je iluze, říká režisér Dan Wlodarczyk

Totéž platí i ve světě. Podmanivě natočený zápas o moc nad písečnou planetou, vodou a vzácným kořením trhá rekordy v Číně, Velké Británii, Polsku, Jižní Koreji, Japonsku a dalších zemích. Sázka na kanadského vizionáře a mistra atmosférické podívané, režiséra Denise Villeneuva, jak se zdá, producentům i studiu Warner Bros vyšla. V tržbách i divácích má film za první víkend zatím nejvyšší čísla ze všech popandemických hitů, jejichž premiéry byly odloženy, a na které se netrpělivě čekalo. Celosvětově utržil 47 milionů dolarů, téměž polovinu získal u čínských diváků.

Duna za sebou nechala dosavadního vítěze Venom 2 i další konkurenty - bondovku a Shang-Chi a legendu o deseti prstenech. "Bude to dost na Dunu 2 a případně další filmy?" ptá se redakce filmového časopisu Variety. "Směju se a raduju," komentoval čísla prezident Warner Bros Jeff Goldstein, což může být volnou odpovědí na danou otázku. "Ukázalo se, že diváci milují velké plátno a rádi za ně zaplatí. Právě oni, fanoušci filmu, jsou vítězové tohoto víkendu!"