„Natočili jsme toho mnohem víc, než jsme chtěli, protože to všichni hráli v té nejryzejší podobě. Mám z toho úžasný pocit,“ popsal práci režisér. „Ve střižně jsem objevil mnoho nových tváří psů i mnoho nových pohledů na ně, protože díky digitalizaci snímání máme možnost zapnout kameru a natáčet bez přestávky třeba půl hodiny. Vynikající střihač Alois Fišárek je navíc trpělivý, takže můžeme hledat a z natočeného materiálu vybírat to nejlepší." 

Do kin míří Chlast od Thomase Vinterberga
Panákem ke kreativitě. Do kin míří Chlast od Thomase Vinterberga

V hlavních rolích se objeví Bolek Polívka, Eva Holubová, Ivana Chýlková, Karel Roden, Richard Krajčo a Jana Plodková. „Diváci se mohou těšit na pravdivý film. Psi, kteří tu hrají, jsou totiž zcela spontánní. Herci tu mají výjimečně spíš druhotnou roli,“ říká o natáčení spoluproducent filmu a zároveň autor knihy Filip Rožek.

Trailer k filmu Gump:

Zdroj: Youtube

Kniha Gump se během jednoho roku stala nejprodávanější knihou v ČR, na svém kontě má více než 120 000 prodaných výtisků a získala ocenění čtenářů Magnesia Litera.  Autor knihy v roce 2016 spoluzaložil organizaci Se psem mě baví svět, která pomáhá týraným a opuštěným psům najít štěstí na Zemi. Projekt Gump vznikl na základě příběhů psů z této organizace.

Corpus Christi
Filmová událost roku. Do kin vstupuje polský Corpus Christi