Další očekávané dobrodružství lidí a pravěkých zvířat natočil režisér prvního snímku s titulem Jurský svět Colin Trevorrow a v úvodu nabízí pohled na pravěk zalitý hřejivými okrovými barvami. Svět žijící podle přírodního řádu, svět bez lidí. Posun o 65 milionů let později přinese kromě vstupu člověka i proměnu barev, ale hlavně atmosféry. Ten tam je přirozený běh života, svět je vychýlený ze svého řádu. 

Natáčení šestého filmu z "Jurské divočiny" se o dost protáhlo, na vině byla zejména pandemie a nezbytná koronavirová opatření proti nákaze.

Zdroj: Youtube

Návrat známých tváří

Na scénu se v něm vrátí postava postava Sama Neilla a dvojice z Jurského světa, kterou ztvárňují opět Bryce Dallas Howardová a Chris Pratt. Tvůrci nabízejí fanouškům půl roku předem malou ochutnávku na videu. 

Přípravy prvního filmu o zábavním parku s naklonovanými dinosaury odstartovaly v roce 1990, kdy studia Universal Pictures a Amblin Entertainment zakoupila práva na adaptaci románu Michaela Crichtona. Snímek Stevena Spielberga z roku 1993 slavil úspěch, stejně jako kniha. Dosud je řazen mezi největší filmy 90. let.

Český burianosaurus v zubech žraloků
Smrt dinosaura i levitující trilobiti. Národní muzeum otvírá Okna do pravěku

V roce 1995 vyšlo knižní pokračování Ztracený svět, které bylo dva roky nato zfilmováno. Ostatní filmy série, včetně Jurského parku 3 z roku 2001, již nebyly založeny na románech. Na motivy prvků ze vzniklé franšízy vznikla řada videoher a komiksů, v různých zábavních parcích se objevily atrakce inspirované světem prvních tří filmů.

Čtvrtý film Jurský svět z roku 2015 se stal prvním filmem, který celosvětově vydělal za první víkend přes půl miliardy dolarů a celkově přes 1,6 miliardy dolarů. Byl to druhý nejvýdělečnější film roku 2015. Pátý film, Jurský svět: Zánik říše, měl premiéru v červnu 2018 a utržil celkem přes 1,3 miliardy dolarů.