Pět dvojic, které chtějí vrátit do vztahu vášeň, a nevědí, jak na to. A tak skončí u terapeuta. To jsou hrdinové filmu Radka Bajgara, který k němu napsal scénář s Mirkou Zlatníkovou, s níž má na kontě už černou komedii Teorie tygra. Kurz manželské touhy je věnován opět mezilidským vztahům, partnerské lásce a toleranci, na něž autoři nahlížejí s pomocí černého humoru.

Není čas zemřít
Léto kinům přálo, na podzim však čísla stagnují. Pomoci by mohli Bond či Duna

Protagonistou ovšem tentokrát není tygr na útěku, nýbrž žena se sebeúctou. „Někdo svobodu potřebuje víc, někdo méně, někdy je to žena, jindy muž. Na ženy více doléhají nešťastné stereotypy, společnost a tradice, takže jim obtížněji vzdorují. Právě v téhle situaci se ocitla naše hrdinka.“

Pevné objetí, nebo vražda? 

Prostředníkem a psychologickým rádcem je tu ambiciózní párový terapeut Mazl. Razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě.

Zdroj: Youtube

Tak to například udělala Helena. Tak dlouho čelila výčitkám svého muže, že jej tiskne málo, až ho jednou objala naopak příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo podvědomě? Nebo šlo o nešťastnou náhodu? Nejen na tyto otázky zkouší tvůrci odpovídat ve filmu. 

Jasna Đuričić (vpravo) v hlavní roli
Masakr ve Srebrenici vešel do dějin. Nyní se vrací na filmovém plátně

Jeho obsazení je velkorysé, dominuje mu sestava v čele s Vojtou Kotkem jako terapeutem, Lenkou Vlasákovou, Stanislavem Majerem, Jiřím Bartoškou, Janou Plodkovou a Radkem Holubem. Než dorazí film do kin, představuje režisér alespoň trailer a filmový plakát.