Film Město na řece, který natočil Viestur Kairish, získal i ocenění za nejlepší scénář (Viestur Kairish) a nejlepší herecký výkon v hlavní roli (Davis Suharevkis). Slavnostní předávání cen proběhlo včera v Rize a nominovaní je sledovali na svých televizorech a počítačích. Vítězové  se poté připojili živě do slavnostního předávání přes Skype. 

Ve studiu se občas dějí nevídané věci: buší se holí do hlávky zelí, šoupe předměty, kroucení paličkou v otvoru vyrábí vrzání dveří a pásky ze starého magnetofonu suplují šustot rostlin.
Všechny zvuky světa aneb Dobrodružný svět ruchařů

Poprvé v historii těchto cen se porotci rozhodli - podobně jako nyní na Berlinale - zrušit genderový rozdíl a udělili pouze jednu cenu: za nejlepší výkon v hlavní a nejlepší výkon ve vedlejší roli. „Ztvárnit Zisele byla pro mě velká zkušenost, i když ne vždy lehká, a to především kvůli latgalskému jazyku, který jsem se kvůli natáčení učila. A také kvůli židovské tématice, kterou příběh tematizoval. Moje ocenění putuje celému štábu, který se na vzniku filmu podílel“, řekla Brigita Cmuntová  ke svému ocenění.