„Je to film o nás všech,“ tvrdí autorka. „Nevidím ho jako příběh o pejskařích a pro pejskaře. Ostatně já sama psa nemám. Vypráví o tom, jak si často neumíme říct ty nejobyčejnější věci - třeba mám tě rád. Tady to nakonec za ty dva řekne jejich pes. Prostě doják, který vás pobaví i potěší. určitě neurazí. Jsem nadšená, že se ujal režie Robert Sedláček, po dlouhé době jsem potkala režiséra, který mě respektuje a který mi naslouchá.“

Francouzský film Prostě vášeň
Začínají Dny evropského filmu. Nabídnou takřka padesát snímků

Hlavní hrdinkou romantické komedie je třicetiletá Dita, která místo vytouženého miminka dostane od přítele mladou border kólii, přestože nikdy žádného psa nechtěla. Navíc jí pejskařská komunita připadá směšná a nesnáší psí exkrementy. Ostatně příběh začíná tím, že do jednoho šlápne. Prý to znamená štěstí. Tak uvidíte.

V hlavní roli se představí Berenika Kohoutová, jejího přítele hraje Igor Orozovič, kamarádku Hana Vágnerová a jejího souseda a vášnivého pejskaře ztvární Štěpán Benoni. V dalších rolích se představí Táňa Medvecká, Jiří Lábus a Veronika Žilková. Natáčení filmu Řekni to psem bude probíhat na různých lokacích v Praze a jejím okolí: v parku Grébovka, na Vinohradech, v Karlíně a v Panenských Břežanech.