Připomíná symbolicky slavný polibek Emila a Dany po doběhu maratónského závodu na OH v Helsinkách. Emil běžel tehdy tuto distanci poprvé v životě.

„Když jsem se začal probírat jejich životem, první mi do oka padl tento neuvěřitelný snímek v cíli maratonu v Helsinkách. Rád si pod fotografiemi představuji příběhy a tady jsem viděl hodně motivů. Velkou lásku, ale i trápení, které mezi sebou měli. Lidé na sebe trochu žárlí, přemýšlí i o situacích mimo sport, zda mají mít děti, kdy nejlépe je mít, protože každý jde za svou kariérou a zároveň tvoří pár. To musí být fyzicky i psychicky nesmírně náročné,“ říká režisér. „Tahle fotografie pro mě symbolizuje moment smíření a obrovské lásky, která mezi Danou a Emilem byla. Rozhodl jsem se k tomuto momentu směřovat v celém filmu, proto se stal i ústředním motivem hlavního plakátu.“

Představitelka Dany Zátopkové, Martha Issová, měla to štěstí, že se mohla s legendární atletkou několikrát setkat. „Po všem, co jsem se dozvěděla, třeba i z Danina vyprávění, jsem přesvědčená, že jejich vztah stál na veliké vzájemné úctě, respektu a na humoru. Oni se spolu dokázali smát. A stáli za sebou i v okamžicích, kdy překonávali těžkosti. Jejich vztah mě dojímá tím, jak byl ryzí a jak se navzájem snažili, aby se v něm ten druhý cítil dobře,“ říká herečka. 

Zdroj: Youtube