Právě pro tento projekt ve čtvrtek filmaři v prostorách Úřadu městského obvodu 3 vykupovali dobové ošacení. „To vypadá jako pro kapelu," usmívá se kostýmní výtvarnice Aneta Grňáková nad souborem kostkovaných kostýmů šitých z jedné látky. „Kapelu ale žádnou ve scénáři nemáme," namítá Weinreb.

Jeden prodávající pár se posléze zeptá i na casting a po chvíli diskuzí si Weinreb zapisuje kontakt.

Analýza zla

Začít natáčet by se mělo už na podzim. Premiéra je pak plánovaná na rok 2014.

Co oba absolventy FAMU vedlo k výběru tématu? „Zaujal nás příběh, kdy hlavní postava chce „řešit" svoji osobní žalostnou situaci extrémním způsobem," říká Tomáš Weinreb a dodává: „Když se podíváte na to, co se dnes děje na školách, nejen v Americe, myslím, že je správné pokusit se rozklíčovat, co vedlo Olgu k tomu, aby najela náklaďákem do lidí na zastávce."

Film by podle Kazdy a Weinreba měl být analýzou kořenu zla, které je podle nich v každém člověku. I proto bude spíše existenciálním dramatem než thrillerem. A také bude černobílý.

Zlo zlem neporazíš

„Zlo zlem neporazíš," říká ke skoro čtyřicet let starému činu Tomáš Weinreb a dodává: „Lidi fascinuje její zdůvodnění činu. Kdyby to zvládla jenom říct, kdyby svoje myšlenky formulovala třeba v knize, jenže ona netvořila," zamýšlí se režisér.

„Jestliže má společnost svědomí ničit jednotlivce, tak naopak jednotlivec má to svědomí ničit společnost. Lidi byli vždycky zlí," zní jedna z částí dopisu, kterým svůj čin Hepnarová vysvětlovala.