„Děti mají velmi mnoho přání, každý má jiné a jednotlivě by se to nedalo splnit. V takovou chvíli vždycky dětem říkám, že kdybych ten prsten měla, jen jednou bych s ním otočila a jejich tajná přání by se jim splnila," řekla v Horšovském Týně na Domažlicku Nagyová.

Arabela přijela na pohřeb Petra Majera

Z Německa, kde žije kromě sedmileté přestávky od konce 80. let, přijela v pátek do Prahy na pohřeb herce Vladimíra Dlouhého, svého filmového partnera právě z Arabely, a na besedu s diváky na západě Čech.

I když od natočení slavného seriálu utekly desítky let, na prsten, herecké kolegy i na příhody spojené s natáčením Nagyová nezapomíná. „Arabela byla jako základ, když stavíte dům, ve kterém vyrůstáte. To bylo hned v počátku mé herecké kariéry a nikdy jsem netušila, že ta Arabela mě bude doprovázet víc než 30 let," přiznala.

Lituje, že si nemohla nechat princeznovské šaty

Také proto trochu lituje, že nemá téměř žádnou památku, rekvizitu z natáčení. Jediné, co jí zůstalo, je plakát s fotografií v životní velikosti, z níž v seriálu vystupuje. Snímek přežil několik stěhování. „Kolikrát jsme ho chtěli vyhodit, ale nikdy jsem to nedokázala, jak mi to přirostlo k srdci," přiznala.

Dodnes ale prý lituje, že jí z natáčení nezůstaly princeznovské šaty. Tehdy prý nebylo možné je po natáčení získat. „Šaty dostaly inventární číslo a byly rázem majetkem Barrandova," potvrdil režisér seriálu Václav Vorlíček. Přesto se podle něj prý stávalo, že herci si občas složitě zařídili a zaplatili kostým, v němž hráli.

Dnes prodává perníková srdíčka

Filmová Arabela je stále velmi populární také v Německu. V Düsseldorfu, kde bydlí, si Nagyová, matka chlapce a dvou dcer nedávno splnila svůj sen. Asi před měsícem otevřela obchůdek, v němž prodává ručně zdobené perníčky dovážené z Česka i Slovenska. „Moje srdíčko lpí na Arabele, tak jsem přenesla to srdce, lásku k filmu, k umění, ke kultuře a lidové kultuře a lidovému umění tím, že teď prodávám ta perníková srdíčka," dodala filmová Arabela, nyní majitelka krámku Čarovné perníčky.