Předchozí
1 z 6
Další

Zdroj: se svolením Aerofilms

Club Zero

v kinech od 4. dubna

Příběh o tom, co byste jako rodiče asi nechtěli zažít. Totiž manipulaci svých dětí, které jste v dobré víře svěřili škole s vynikající pověstí, ale jejichž mysl postupně ovládne nová učitelka. Teprve když potomci doma odkládají příbory, aniž by začali jíst, jeden kousek žvýkají hodinu a zvrací tajně na toaletě, dojde rodičům, že něco je špatně. Snímek na aktuální téma bio-stravy napsala a natočila rakouská filmařka Jessica Hausnerová, která jej osobně představí na Dnech evropského filmu, které začínají tento čtvrtek v Praze a poté se přesunou do regionů. V programu najdete i výstřední portrét slavného malíře Daaaaaalí!, loňského vítěze karlovarského festivalu Blažiny lekce nebo animovaný snímek Fernanda Trueby Zastřelili pianistu.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

Krotitelé duchů: Říše ledu

v kinech od 11. dubna

Když se v roce 1984 objevila v kinech americká komedie Ivana Reitmana Krotitelé duchů, rázem si získala fanoušky po celém světě. Trio doktorů, kteří dostanou padáka, a tak se začnou živit jako lovci duchů, bylo odzbrojující. Během let dostal film různá pokračování, zdaleka ne tak úspěšná, nicméně jeho značka stále láká - filmaře i diváky.

Sci-fi Duna: Druhá část nedávno v kinech okouzlila fanoušky:

Timothée Chalamet a Zendaya jako Chani
Duna způsobila poprask: Lidé nadšením sdílí své dojmy, došlo i na Pána prstenů

V aktuálním snímku se rodina Spenglerových vrací tam, kde všechno začalo - do hasičské stanice v New Yorku. Chtějí spojit síly s původními „krotiteli“. Ti se už pohybují na mnohem vyšším levelu a na všechno mají sofistikované metody. Budou se hodit: svět totiž stojí před novou dobou ledovou. Ve filmu Gila Kenana, k němuž napsal scénář jako spoluautor syn Ivana Reitmana Jason, potkáme mimo jiné Paula Rudda.

Občanská válka (Kirsten Dunstová)Občanská válka Zdroj: se svolením Vertical Ent.

Občanská válka

• v kinech od 18. dubna

Adrenalinová jízda rozvrácenou Amerikou, i tak se dá nazvat příběh z blízké budoucnosti, který nám servíruje britský režisér Alex Garland. Tvůrce mysteriózních snímků Sunshine a Ex Machina, který si s vizí budoucnosti rád pohrává, vypráví příběh občanské války v USA, jež se ale může odehrát i kdekoli jinde. Nápad na scénář prý dostal zkraje covidové pandemie, kdy si začal všímat, jak se svět i chování lidí zásadním způsobem mění.

V obsazení téměř dokumentárně snímaného filmu, čímž režisér dociluje autentického diváckého prožitku, uvidíme například Kirsten Dunstovou, Wagnera Mouru a Jesseho Plemmonse.

Zdroj: Youtube

Zdroj: se svolením Vernes

Lesní vrah

v kinech od 25. dubna

Po Manželích Stodolových přichází do kin další domácí kauza – vraždy Viktora Kalivody, tzv. lesního vraha, jenž v roce 2005 zastřelil v českých a moravských lesích tři lidi. Debutující scenárista v hraném filmu, producent Zdeněk Holý zachycuje zhruba poslední rok jeho života, měsíce před tím, než byl zatčen. Jsme svědky Kalivodovy osobnostní proměny: účasti a výhry v soutěži Chcete být milionářem, systematického odbourávání etických zábran a posléze i všech tří vražd.

Jaké novinky ovládly kina v březnu?

Gump - jsme dvojka. Richard Krajčo v hlavní roli pokračování diváckého hitu
Co nabídnou březnová kina: Gump, Kong i příběh biatlonistky Soukalové

Podobně jako tvůrci filmu Manželé Stodolovi ani Holý s režisérem Radimem Špačkem neměli ambici dělat čistou krimi, namísto ní kladou otázky ohledně vrahova psychologického profilu a motivace ke zločinům.

Zdroj: Youtube

Zdroj: se svolením Forum Film

Jak zachránit draka

v kinech od 18. dubna

Věčné kouzlo animovaných draků. Ve starověké Číně byli draci a lidé přáteli, ale lidská chamtivost ukončila jejich spojenectví a tato stvoření se stala kořistí. Posledního z nich drží v zajetí krutý císař. Nadějí na svobodu se pro něj jednoho dne stane malá sirota Ping, na cestě za lepším životem musí ale oba zlomit moc čaroděje a lovce draků. Díky tomu si tito dva nepravděpodobní spojenci zvolna začínají rozumět a respektovat se.

Vizuálně působivá rodinná podívaná o síle přátelství, jež nás zavádí do světa čínské kultury i horské přírody, vychází z románu australské spisovatelky Carole Wilkinsonové Dragonkeeper.

Zdroj: Youtube

Zdroj: se svolením Vertical Ent

Rivalové

v kinech od 25. dubna

Po písečné Duně tenisový kurt. Zendaya si ve filmu režiséra Luca Guadagnina (Dej mi své jméno) zahrála Tashu Duncanovou, bývalou tenisovou šampionku. Ženu, kterou baví hra. Na kurtu i mimo něj. Pocítí to na sklonku své kariéry i její muž Art, rovněž tenista, kterého Tasha nyní koučuje. Do zásadního utkání proti němu nastoupí mladý Patrick, jeho kamarád z dětství a Tashin někdejší milenec. Hra se zdánlivě jasným koncem tak náhle dostane nečekaný impuls v podobě sexuálního napětí mezi nimi třemi.

Protagonistka populární série Euforie dostala za partnery Mikea Faista a Joshe O'Connora.

Zdroj: Youtube