Musíme si promluvit o Kevinovi

V brilantně natočeném dramatu, z něhož jde často mráz po těle, přibližuje vztah matky a syna, v němž je od samého začátku něco špatně. Matčiny marné snahy o komunikaci s dítětem, jež se od narození vymezuje negativně vůči světu a především vůči svému rodiči, naznačují leccos o tom, zda vůbec můžeme ovlivnit sociální agresi člověka nastaveného k násilí. Strhující výkon tu v roli matky podává Tilda Swintonová, jež za něj byla nominována na Zlatý glóbus.

Zdroj: Youtube

Meruňkový ostrov

Meruňkový ostrov slovenského režiséra Petera Bebjaka vypráví příběh ženy, jejíž život spoutaly vášně. A vztah ke třem různým mužům. Filmu, který se odehrává na jižním Slovensku, dodává poetickou náladu prostředí meruňkových sadů a hudba Juraje Dobrakova. Po boku zpěvačky Szidi Tobias, která hraje hlavní ženskou roli, si zahrál mj. maďarský herec György Cserhalmi, kterého známe z filmu Želary.

Zdroj: Youtube
 

Miláček

Americká adaptace slavného Maupassantova románu Miláček nás zavádí do Paříže druhé poloviny 19. století. Francií zmítají politické i hospodářské machinace, spekulující bankéři nabývají velkého jmění a vládou cloumají intriky. Pohledný mladý Duroy se po návratu z vojenské služby v Africe rychle zorientuje a začne budovat kariéru především s pomocí vlivných dam a vlastní bezohlednosti. Robert Pattinson však vděčnou roli svůdníka příliš nevyužil. Jeho herecké partnerky Kristin Scott Thomas, Christina Riccii a hlavně Uma Thurman na sebe strhávají zaslouženě mnohem větší pozornost.

Zdroj: Youtube

Hunger Games

Film Hunger Games vznikl na motivy známé trilogie Hunger Games, jež se zrodila díky televizi a mytologii. Autorka na námět přišla, když přepínala mezi televizními programy, kde na jednom běžela reality show a na druhém reportáž z války v Iráku. Děj se odehrává v zemi Panem v troskách bývalé Severní Ameriky, kde si vládce udržuje poslušnost za pomoci zvrácené televizní reality show, v níž každý rok jedna dívka a jeden chlapec nedobrovolně bojují o život. Gary Ross obsadil do hlavní role dívky, jež se pokusí zvrátit osudový řád hry, Jennifer Lawrenc.

Zdroj: Youtube

Hurá do Afriky!

Animovaný snímek Hurá do Afriky! je variací na ekologické výstrahy. Jeho hrdiny jsou surikata Billy, snílek s hlavou v oblacích, a vegetariánský lev Socrates, jejichž společnost rozšíří nečekaní hosté. Globální oteplování a požáry přivedou do Afriky lední medvědici a klokany. A všichni se posléze musí vypravit za vodou, která letos nepřišla a kterou potřebuje delta k životu…

Zdroj: Youtube