Carmen 3D

Snad s výjimkou tragické love storyCarmen, kterou uvidíme jako odlehčený muzikál. F. A. Brabec ji natočil podle divadelní inscenace v Karlíně v podobě 3D a převzal na plátno i titulní protagonistku Lucii Bílou.

Zdroj: Youtube

Hon

Jasným favoritem aktuálních premiér je ovšem dánské drama Thomase Vinterberga oceněné v Cannes za herecký výkon Madse Mikkelsena. Komorní příběh učitele, jehož v hloupé dětské ješitnosti osočí dívenka ve školce z obtěžování, je strhujícím dramatem o osudové lži, masové hysterii a ztrátě soudnosti. Které může končit i jako boj o holý život… Kromě výborného scénáře a režie nabízí vynikající herecké výkony.

Zdroj: Youtube

Mistr

Dramatickou sondou do světa sekt je pro změnu Mistr režiséra Paula Thomase Andersona, tvůrce filmů Magnolia či Až na krev. Odehrává se v USA v 50. letech a vypráví příběh charismatického zakladatele scientologické církve Lancastera Dodda, mezi jehož obdivovatele patří dnes i řada hollywoodských celebrit, například Tom Cruise. Roli Dodda skvěle ztvárnil Philip Seymour Hoffman, jeho učedníka, navrátilce z Vietnamu Freddieho Quella, zápasícího marně se svými nočními můrami, Joaquin Phoenix.

Zdroj: Youtube

Babycall

Thrillerem s hororovými prvky je další mimořádný snímek Babycall. Projekt natočil v norsko-švédsko-německé koprodukci Pal Sletaune, další nadějný filmař severské kinematografie. Do hlavní role obsadil herečku Noomi Rapace, kterou známe jako Lisbeth z filmové trilogie Milénium podle novel Stiega Larssona. V Babycall hraje matku osmiletého Anderse, která se skrývá před násilnickým manželem. Změní bydliště a pro klid duše dá do synova pokoje vysílačku, aby měla i v noci dohled nad jeho bezpečím. Z ní se ale začne časem ozývat podivný ženský křik a pláč dítěte. Rozlehlým sídlištním domem navíc bloudí podivný chlapec, s nímž se Anders začne kamarádit. Nejistota, co je realita a co vnitřní běsy, přivádějí ženu na pokraj zhroucení. A režisérovi poskytují ideální půdu pro mrazivé psychologické drama s překvapivými závěry.

Zdroj: Youtube

Vražedná hra

A konečně poslední thriller týdne. Vražedná hraje pokračováním filmové série, jíž předcházely snímky Jako Pavouk a Sběratel polibků. Divákům známý hrdina, detektiv a psycholog Alex Gross se tentokrát pokusí zachránit kolegyni a místního magnáta z rukou sériového vraha. V hlavní roli filmu Roba Cohena uvidíme Tylera Perryho.

Zdroj: Youtube