Hugo a jeho velký objev

Režisér Casina, Skryté identity či Gangů New Yorku za něj totiž minulý týden posbíral hned jedenáct oscarových nominací, a ať už to 26. února dopadne v L.A. jakkoli, pro film je to pochopitelně reklama k nezaplacení. Zvlášť, když Scorsese nabízí po tísnivých dramatech z gangsterských kruhů příběh nadmíru osvěžující a plný něžné nostalgie. Pod povrchem fascinujícího dobrodružství malého kluka z nádraží 30. let minulého století se totiž skrývá ještě jeden, silnější příběh. Ten se vrací ještě o pár let nazpět a vypráví o báječném muži s obrovskou fantazií a kamerou, která psala začátky kinematografie.

Zdroj: Youtube

Hamlet

Černobílá novinka finského filmaře Aki Kaurismäkiho Hamlet podniká přináší moderní variaci na slavnou Shakespearovu hru, v níž diváky zavádí do světa vlivných podnikatelů a na příběhu jedné rodiny ukazuje odvrácenou tvář tohoto světa. A stejně jako v případě Zločinu a trestu, překvapuje Akiho Hamlet aktuálními přesahy, jež lze v pradávném textu nalézt.

Perfect Sense

Sci-fi režiséra Davida Mackenzieho Perfect Sense je pro změnu zajímavou úvahou o tom, co by se stalo, kdyby… Kdybychom přišli o své smysly, emoce a vymoženosti. Susan a Michael, zvyklí žít jako singles, překvapí sami sebe citem, který je zaskočí svou hloubkou. Zatímco lidstvo na celém světě decimuje podivná choroba, při níž ztrácí postupně chuť, čich a zrak, mladí solitéři dělají náhle vše pro to, aby neztratili jeden druhého. V hlavních rolích filmu s uhrančivou atmosférou potkáme Evu Green a Ewana McGregora.

Zdroj: Youtube

Jeden musí z kola ven

Pozoruhodný snímek nabídne v kinech Aerofilms. Film Jeden musí z kola ven je adaptací úspěšného stejnojmenného románu mistra špionážních příběhů Johna LeCarého (který mimochodem právě vydává Mladá fronta k premiéře filmu). Líčí nesnáze, do nichž upadne jeden z agentů tajných britských služeb po návratu z podivné mise v Maďarsku. V hlavní roli uvidíme skvělého Garyho Oldmana, kterému role vynesla jednu ze tří oscarových nominací, jež film má (dvě jsou za hudbu a scénář). V napínavém příběhu hledání zrádce ve vlastních řadách si zahrál i Colin Firth.

Kronika

Poslední premiérou je Kronika, britsko-americká sci-fi o trojici teenagerů, jež náhodně naleznou záhadnou substanci a získají díky ní nadpřirozené schopnosti. Na dálku poráží lidi, hýbají hračkami a pouhým pohybem ruky mačkají a zvedají auta jak krabičky. Záhadná schopnost se jim ale vymkne z rukou, neumí ji rozumně využít a navíc v nich začne probouzet temnější stránky…