Domácí barvy hájí tento týden dokument v česko-čínské koprodukci Je nám spolu dobře, který natočil Saša Dlouhý. Kdesi v Číně leží město Statek čínsko-československého přátelství. V padesátých letech do něj zemědělci z Československa přivezli na důkaz přátelství mezi socialistickými národy traktory a další stroje. Místní obyvatelé teď na počest historického okamžiku budují v nové části města malou čínskou „Prahu". Družbu mezi národy sem přijíždí po svém realizovat s ženou a třemi dětmi mladý český sinolog Tomáš Jirsák alias Havran, který na místní univerzitě zakládá katedru bohemistiky. Očima nezaujatého pozorovatele tak sledujeme adaptaci věřící rodiny na nové prostředí a odkrýváme detaily z běžného života v zemi, kterou většina z nás zná jen ze zpravodajství…

| Video: Youtube

Pro celou rodinu je tu animovaná komedie Tučňáci z Madagaskaru z dílny Erica Darnella a Simona J. Smithe. Skipper, Kowalski, Rico a Vojín jsou rozverní ptáci, také ale fungují jako výkonná špionážní jednotka. A tentokrát musí spasit svět před zákeřnou chobotnicí jménem Octavius Brine, výstředním géniem a úspěšným vědcem. Jeho minulost je temná a věc komplikuje i fakt, že bytostně nesnáší tučňáky… Režiséři stylizují své hrdiny i náladu mile v duchu žánru, včetně dramatické hudby.

| Video: Youtube

Americká studia nás oblaží také jednou komedií a jedním hororem, v obou případech tak trochu přes kopírák. Šéfové na zabití 2 vrací na plátna trojici mužů, kteří se vzbouří proti tyranii vedení ve své firmě. Nick, Dale a Kurt se odmítají nadále zpovídat nadřízeným a rozhodnou se spustit podnikání na vlastní pěst. Prohnaný investor jim ale záhy podrazí nohy. Je čas odvety… Ve standardní komedii se potkali Chris Pine, Christoph Waltz, Kevin Spacey, Jamie Foxx a Jennifer Anistonová.

| Video: Youtube

Horor Quija režiséra Stilese Whita omílá pro změnu schéma komunikace se záhrobím. V tomto případě je oním kanálem Ouija, spiritistická deska pokrytá písmeny a čísly. Stačí věřit a respektovat pravidla hry. Pokud se vám obé vymkne z ruky, můžete ovšem navždy skončit v říši mrtvých. Jako hrdinové thrilleru, pod jehož produkcí je podepsána společnost režiséra Michaela Baye.

| Video: Youtube